Kripto Para Piyasası Düşüşte: Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) Son Durum!

Kripto para piyasası, Bitcoin'in günün erken saatlerinde 23.000 dolar seviyelerinin altına gerilemesi ile birlikte düşüş yönlü bir ivme yakaladı.
09:49
19 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin’in günün erken saatlerinde 22.700 dolar seviyelerine kadar gerilemesi ile birlikte yeniden düşüş yönlü bir ivme yakaladı ve piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de değer kayıplarına hız kazandırdı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,13 trilyon dolara geriledi.

Solana (SOL)

Geçen hafta sonunda 50 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaşan SOL, kripto para piyasasının hafta içerisinde düşüş yönlü bir ivme yakalaması ile birlikte yeniden değer kayıplarına hız kazandırdı. Solana blokzincirinin yerel kripto para birimi SOL, dün akşam saatlerinden bu yana kaydettiği değer kayıpları ile birlikte son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık %8,5 değer kaybetti ve 37,4 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Avalanche (AVAX)

Bitcoin’in 23.000 doların altına gerilemesi ve kripto para piyasasının yeniden güçlü bir düşüş ivmesi yakalaması ile birlikte yüksek oranlarda değer kaybeden bir diğer kripto para birimi de AVAX oldu. AVAX, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %10’u aşan bir değer kaybı kaydederek 22 dolar seviyelerine geriledi. Yüzde 10’u aşan bu düşüşün ardından AVAX, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer kayıpları kaydeden 6. kripto varlık oldu.

Öte yandan piyasadaki düşüş eğiliminin de etkisiyle CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer kaybeden ilk 5 kripto varlık ise Filecoin (FIL), Oasis Network (ROSE), Lido DAO (LDO), Gala (GALA) ve STEPN (GMT) oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI