X

Kripto Para Piyasalarında Hacim Patlaması Yaşanıyor

Kripto paralarda kombine hacim 100 milyar dolara yaklaşarak tam anlamıyla patlama yaşadı.
20:00
12 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Trustnodes’un geçtiğimiz saatlerdeki haberine göre kripto paraların kombine hacmi 98 milyar dolarla patlama yaptı. Bu değer aynı zamanda bu kalemde rekorun kırıldığı anlamına geliyor.

Bitcoin elbette hacmin büyük çoğunluğunu 29 milyar dolarla karşılıyor. Ardından 27,7 milyar dolarla Tether geliyor. 12 milyar dolarla ETH 3. sırada yer alıyor.

Borsalarda Hacim

Okurlarımıza Bitmex’te hacim patlamasını aktarmıştık. Bitmex CEO’su Arthur Hayes borsanın dün 10 milyar dolar günlük hacme ulaşarak hacim rekoru kırdığını açıkladı. Haberin diğer ayrıntılarına buradan erişebilirsiniz.

Bitmex’te hacim şu sıralar 9,22 milyar dolar civarında. Daha ilginç bir bilgi verelim: Yeni kurulan Brezilya merkezli Negocie Coins borsası 2,19 milyar dolarla listenin 2. sırasında yer alıyor. Ek olarak Binance bugün düşük hacmiyle dikkat çekiyor. Borsadaki hacim yalnızca 667 milyon dolar. Bu düşük değer, hack vakasından sonra yatırımcıların Binance’e güveninin azaldığı şeklinde yorumlanabilir.

Bunların haricinde yaklaşık 1 milyar dolar değerinde USDT çiftlerinin olduğu görülüyor. İtibari paralardan JPY, CNY ve USD’nin başı çektiği görülüyor.

Piyasanın Performansı

Piyasanın şu saatlerde ilginç bir fiyat performansı gösterdiğini söylememiz mümkün. CoinMarketCap’e göre bugün 7.500,80 dolarla zirveyi gören Bitcoin sonrasında düşüş trendine girdi ve şu sıralar 6.901 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’deki düşüş piyasayı resmen kana buladı. Top 20’de BTC (%0,06) ve Bitcoin Cash (%6,55) hariç tüm kripto paraların değer kaybı yaşadığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI