X

Kripto Para Borsasına Saldırı: Yüzlerce Bitcoin Çalındı

Uzun süre sonra ilk defa yeniden bir kripto para borsasına saldırı düzenlendi.
08:27
12 Temmuz 2020

Kripto para sektörünün lider kripto para birimi Bitcoin’in durgunluğuna ve altcoin’lerin inanılmaz hareketliliğine odaklandığı son günlerde herhangi bir kripto para borsasına saldırı haberi duyulmamıştı. 2019 yılında çok fazla olan kripto para saldırılarının 2020 yılında görülmemesi, normal olmayan bir durum olarak görülmüştü. Buna rağmen uzun bir süre sonrasında saldırı haberi geldi ve İngiltere içerisindeki bir kripto para borsasının hacklendiği ortaya çıktı.

Cashaa isimli İngiltere merkezli kripto para borsasından yapılan açıklamaya göre toplamda 336 Bitcoin çalındı. Borsa bütün kripto para işlemlerini durdurdu ve kaybın sadece 336 Bitcoin ile sınırlı olduğunu belirtti. Kullanıcıların fonlarının ise bu faciadan etkilenmediği belirtildi.

Cashaa Borsası Hacklendi

Cashaa CEO’su Kumar Gaurav konu hakkında yaptığı açıklamada sadece bir cüzdanlarına erişim sağlandığı ve hackerın kendi adresine 336 Bitcoin gönderdiğini  vurguladı. Hacker’ın Hindistan içerisinde yaşayan birisi olduğundan şüphe ettiğini belirten CEO, şirketin Delhi’deki yetkililere siber suç başvurusunda bulunduğunu belirtti.

Cashaa buna ek olarak borsa transferlerini para çekme işlemi gibi göstermek için borsanın bilgisayarlarına kötü amaçlı bir yazılım yüklendiğini de fark ettiklerini ifade etti. Cashaa’nın Blockchain.com cüzdanlarını kullandığı ifade ediliyor ve bu açık tamamen kötü amaçlı yazılımdan kaynaklanmış gibi gözüküyor. Bundan kısa süre önce aynı olmasa da yine kripto para borsalarıyla ilgili üzücü bir olay yaşanmıştı.

Coinbase’in kullanıcı verilerini ABD Gizli Servisine satacağı öğrenildi. Kullanıcı verileri de en az kullanıcı fonları kadar önemli ve üst üste böyle iki olumsuz haberin gelmesi, yatırımcıları kızdırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar