reklamı kapat
  • BTC  :  35.988,87 ₺
  • ETH  :  2.439,29 ₺
  • BCH  :  4.600,28 ₺
  • XRP  :  3,47 ₺
  • NGC  :  2,55 ₺
  • BTC 35.988,87
  • ETH 2.439,29
  • BCH 4.600,28

Kripto Para Borsası Binance Başarı Basamaklarını Hızla Tırmanıyor

8 Ocak 2018
  • Coin TürkCoin Türk
crowd
İnsanların çoğunun kripto para dünyasının dışında olduğunu göz önünde bulundurursak, mevcut nüfusun %99’unun Binance hakkında hiçbir şey duymadığını söyleyebiliriz. Uber, AirBNB ve Instagram hakkında belirli fikirlere sahibiz, Çinliler ise Didi, Xiaomi, Mobike ve diğer benzer ağları biliyorlar.

Peki Binance Nedir?

Kısa sürede büyük bir başarı yakalayarak en büyük üç kripto para borsası arasında gösterilmeyi başaran Binance’ye birlikte göz atalım.

Binance’nin çizdiği grafik, beş aydan daha kısa bir süre içerisinde gerçekleşen inanılmaz büyümesine ve ilk üç kripto para borsasından biri haline gelmesine ışık tutuyor. Binance; unicorn durumuna (1 milyar dolar değere ulaşmış özel şirket) en hızlı şekilde erişmeyi başarmış ve kar getiren bir startup olarak tarihe geçmiştir.

Binance’ın sahip olduğu değer 1 milyarın üzerinde ve hatta neredeyse 2 milyara yakın. Üstelik bunu altı aydan daha kısa bir sürede gerçekleştirdi. Evet doğru okudunuz, altı aydan daha kısa bir sürede!

İstatistikler incelendiğinde; Birleşik Devletler’deki ortalama bir özel firmanın unicorn haline gelmesi sürecinin altı aydan az sürmesi, nadir rastlanan bir durum. Üstelik bunu başaran şirketlerin hiçbirinin karlı olmadığından bahsedilebilir.

Binance ise çok karlı bir girişim.. Ana faaliyet alanlarını anlamak bir hayli kolay: En iyi hizmeti ver ve komisyonunu al!

Binance’nin piyasa değerini ne belirliyor? Ağustos ayında Coinbase, 1.6 milyar dolarlık önemli yatırım sermayelerinden 100 milyon dolar topladı ve ilk “Bitcoin” unicornu unvanına erişti. İşletme modelleri benzer görünse de Binance, işlem hacmi bazında Coinbase’i geçeceğe benziyor. Böylece mevcut statüsünü küresel birinciliğe taşıyacak, Asya’da faaliyetlerini sürdürecek ve Asya’nın küresel bitcoin işlemlerinin %40’ından daha fazlasına ulaşacak. Binance bölgede büyük bir ekosistem oyuncusu olmak için oldukça iyi bir pozisyona da sahip.

Öte yandan Binance’nin çıkardığı kripto para BNB, geçtiğimiz haftalarda 8 dolardan işlem görürken piyasada 99 milyon token bulunuyordu ki, bu da 800 milyon dolarlık bir piyasa değerine karşılık geliyor. Bu haftanın başlarında BNB’nin fiyatı 10 doları buldu ve piyasa değeri 1 milyar dolara yükseldi.

Piyasadaki BNB tokenler; kurucular, üyeler ve erken yatırımcıların bulundurduklarıyla birlikte 199 milyonu buluyor. Böylece BNB’nin değeri 2 milyar dolara yaklaşıyor diyebiliriz. Ayrıca Binance’ın borsa değeri bulunmayan başka işlerinin olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Kısacası BNB, geçtiğimiz haftalar boyunca hızla yükseldi. Öyle ki başka bir firmayı gözden kaçırmadıysak Binance tarih sayfalarına, altı aydan kısa bir sürede 2 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmayı başaran, kâr getiren en hızlı unicorn olarak geçecek. Bu gerçekten inanması güç bir başarı..

ETİKETLER
loading...