reklamı kapat

Kripto Eleştirmeni Ünlü Milyarderin BTC Serveti İle Dalga Geçti

Bitcoin ve muz karşılaştırması yapan Mark Cuban’ın 130 dolarlık BTC’si bulunuyor.
20:00
26 Nisan 2020

Kripto para eleştirmeni Peter Schiff, Mark Cuban’ın elinde tuttuğu 130 dolar değerindeki Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamaları acımasızca eleştirdi. Aslında Schiff Cuba’ya ait bir basketbol takımı olan Dallas Mavericks tarafından kabul edilen miktarın amacının tam tersine hizmet ettiğine inanıyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin taraftarları, geçen Ağustos ayında Dallas Mavericks tarafından bilet ve eşya için bir ödeme olarak Bitcoin’i kabul etmek üzere yaptığı tanıtım gösterisi nedeniyle milyarder Mark Cuban’ın şu anda 130 dolarlık Bitcoin sahibi olduğunu kabul ediyorlar. Ama bu küçük miktar, bence tam tersini kanıtlıyor.

Basketbol ve Bitcoin

İnternet şirketi Broadcast.com’u 1999’da 5.7 milyar dolara Yahoo’ya satarak milyarder olan Cuban, Ağustos 2019’da Dallas Mavericks’in BTC ödemelerini kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Böylece Dallas Mavericks BTC ödemesi kabul eden ikinci NBA takımı oldu.

Ancak, bu kripto para birimi deneyi büyük bir hüsranla sonuçlandı. Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano‘yla yaptığı bir podcast’te Cuban, yalnızca 130 dolar değerinde BTC‘ye sahip olduğunu açıkladı ve “Şimdi Bitcoin kabul ediyoruz, lütfen Bitcoin ile alınabilecek her şeyi BTC ile satın alın. Bununla bir sorunum yok, değil mi? Sanırım BTC ile 130 dolar kazandık. Şu an sahip olduğum tüm Bitcoin bu.” ifadelerini kullandı.

Dolayısıyla bu durum basketbol fanlarının Bitcoin sevmediği şeklinde yorumlandı.

Bitcoin ve Muz Benzetmesi

Bir “Shark Tank” yıldızı olan Cuban, Bitcoin ile muzu karşılaştırmış ve ticaret işlemlerinin muzda daha kolay olduğu için muzun daha çok tercih edileceğini dile getirmişti. Bunun yanında Cuban, Bitcoin’in ortalama bir insan tarafından anlaşılmasının çok zor olduğunu, bu sebeple de herkese anlatılması gerektiğini ifade etmişti. Cuban’a göre bu durum benimsenmenin önündeki en büyük engel olabilir…

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.