Kıdemli Analist Açıkladı: Bitcoin’in Yolu Farklı! 1 Milyon Dolar Olacak Demişti!

Geçmişte yapmış olduğu 1 milyon dolarlık Bitcoin tahminiyle dikkatleri üzerine çeken kıdemli analist konu hakkında son fikirlerini açıkladı.
23:00
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yaygın olarak takip edilen ekonomist ve kripto analisti Alex Krüger, dibin büyük olasılıkla içinde olunduğunu ve yukarı yönlü değişken bir hareketin şekillenebileceğini düşündüğünü söylüyor. Scott Melker ile yaptığı yeni canlı yayında Krüger, kripto piyasalarının yükseliş evresine girmesini beklediğini söylüyor.

Krüger Neler Söyledi?

Ekonomi ve kripto paralar hakkında kapsamlı bir açıklama yapan Krüger, siyah bir kuğu olayı dışında, S&P 500’ün 3.000 dolara kadar düşeceğini düşünmediğini söylüyor. Bunun yerine, hisse senetlerinin muhtemelen belirli bir aralıkta işlem göreceğini ve Bitcoin (BTC) ve kripto piyasalarına geleneksel piyasalardan ayrışma ve yukarı yönde hareket etme şansı vereceğini söylüyor.

Benim için siyah kuğu olayını tahmin etmek kehanet bölgesine girmektir. Tahmin yapamam. Yani bu temelde benim cehaletime dayanıyor. Bu konuda ne olacağına gelince, hisse senetlerinin faiz oranları tarafından sınırlandırılmış bir aralıkta kalmasının en muhtemel olduğunu düşünüyorum.

Tarihsel bazda, hisse senetlerini faiz oranları ve reel oranlarla karşılaştırdığımızda, aslında oldukça yüksek olduklarını görüyoruz. Bu kesinlikle bir ters rüzgar. Bana göre bu, sınırlara bağlı kalmak ve hisse senetlerinde neredeyse hiç yükseliş olmaması anlamına geliyor. Bitcoin’in sahip olduğu, kriptonun sahip olduğu bu kendine özgü değişkenler, sadece kısa süreler için, gerçekten tamamen durumu korelasyonsuz hale getirebilir ve yukarı veya aşağı her iki yönde de balistik hale gelebilir. Ben yukarı yönlü düşünüyorum.

Krüger FED hakkında Uyardı

Krüger, uzun vadeli düşünmekle birlikte, enflasyonun daha fazla düşmemesi halinde Federal Rezerv’in faiz oranlarını beklenenden daha fazla artırabileceği ve bunun da kriptoyu yeni dip seviyelere çekebileceği uyarısında bulunuyor.

Bence dipte, evet. Ben yükselişe bahis oynuyorum. Ama kesinlikle yanılıyor olabilirim. Her şey olabilir ve dipler oluşabilir. Temel olarak, bazı ayıların maaş bordrolarına ve ABD istihdam piyasasının hala çok sıcak olduğuna dayanarak söylediği gibi enflasyon gerçekten yapışkan olabilir.

Dolayısıyla, eğer bu bir miktar hareket alanı sağlamazsa ve temel hizmetler, temel olarak eğer enflasyon duvarı beklendiği gibi aşağı inmezse, Fed’in yüzde 6,5’e kadar çıktığını görebiliriz ve o zaman yeni düşük seviyelerde işlem yapmak mantıklı olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar