X


Keiser: “BTC, Geleneksel Paraların Pisliğini Temizliyor”

Max Keiser’a göre Bitcoin’in ilk fonksiyonu geleneksel para birimlerinin arkada bıraktıklarını temizlemek...
14:00
13 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre uluslararası bir gazeteci ve Bitcoin savunucusu olarak tanıdığımız Max Keiser, Uruguay’da Labitconf in Montevideo’da yaptığı bir sunumda, kripto para birimlerinin küresel senaryoda ve özellikle Latin Amerika bölgesinde yarattığı etkiyi açıkladı.

Geleneksel Paralar ve Bitcoin

“Neden Bitcoin Gelişmekte Olan Pazarlarda Önemlidir” başlıklı bir konuşmada Keiser, geleneksel ekonomik ve finansal sistem hakkında ciddi bir ses tonuyla yorumlarda bulundu.

Keiser yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in ilk fonksiyonunun geleneksel para birimlerinin arkalarında bıraktıkları pisliği temizlemek olduğunu ifade etti. Sunum sırasında Keiser’ın altını çizdi noktalarından biri de “Geleneksel para birimlerinin şiddetli doğasının, Bitcoin’in barışçıl doğası ile değiştirilmesi” gerektiği oldu.

Küresel Devrim

Bunların yanında Keiser, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki politikacıların kripto para birimlerinin tam olarak ne olduğunu dikkate almaya başladığını da konuşmasında paylaştı. Keiser Temsilci Brad Sherman’ın, Bitcoin’in amacının farkına vardıkları ve güçlerini elinden alma potansiyeline sahip olduğu yönündeki açıklamalarını örnek gösterdi.

Öte yandan Keiser’a göre Bitcoin, “küresel devrimin para birimi” ve geleneksel para birimlerinin adeta kabusu… Hatta Keiser daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in “direnç parası” olduğunu ifade etmişti.

Bunların yanında düzenleyiciler ve düzenlemeler hakkında da yorumlarda bulunan Keiser, bu kurumlara yapılan ödemelerin geleneksel para birimleri ile yapıldığını unutmamak gerektiğini dile getirdi.

Kesier son olarak Arjantin’de son dönemde yaşanan ekonomik ve sosyal krizi örnek göstererek Bitcoin benimsenmesi için iyi bir yer olduğunu ifade etti.

Tüm bunların yanında Max Keiser daha önce yaptığı açıklamalarda Türk Lirası’nda yaşanan düşüşün vatandaşları Bitcoin’e yönlendirebileceğini ifade etmişti. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar