X


Justin Sun, Poloniex’in DGB’yi Delist Etmesini Destekliyor!

Justin Sun, tartışmalı kararının arkasında.
15:00
8 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron Foundation‘ın ve BitTorrent‘in CEO’su Justin Sun, aslında son bir aydır Poloniex kripto para borsası ile ilgili konular nedeniyle gündemden düşmüyor.

Justin Sun, Poloniex’i Satın Aldı

İlk olarak Circle grubunundan ayrılan ve Çinli bir yatırımcı ekibine katıldığını açıklayan Poloniex kripto para borsası, Çin ekibinin başında Justin Sun’ın olduğu haberi ile ünlü CEO’yu gündeme taşımıştı. Daha sonra Tron’u (TRX) listeleyen ve Justin Sun’ın borsaya ait Twitter hesabında canlı yayın yapmasına müsaade eden Poloniex yetkilileri, aslında söylentileri de bir şekilde doğrulamış oldu.

Bundan hemen sonra ise Tron projesini eleştiren Digibyte (DGB) kripto para birimini Poloniex borsasından kaldırma kararı alınması, yine bütün okları borsaya ve Justin Sun’a çevirdi. Justin Sun ve Binance arasındaki yakınlığı da göz önüne alacak olursak, Digibyte ekibinin geçmişte Binance ile yaşadığı sıkıntıların da bu kararda etkili olduğu vurgulanmakta.

Brian Fabian tarafından açıklanan verilerde Binance’in Tron ağındaki oy gücünün yüzde 56’sını elinde tuttuğu da kanıtlandı. Bu da aslında Binance’in ağ içerisindeki bütün yetkiyi eline aldığı ve bunun merkeziyetsizliğini kaybettiği gerçeğini gözler önüne sermekte.

Justin Sun ise yaptığı yeni bir açıklamada Poloniex’in DGB’yi delist etmesi kararını desteklediğini ve bunun yerinde bir hamle olduğunu ifade ederek tepkileri daha da arttırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar