Justin Sun “İnterneti Yeniden Şekillendirecek” Projesini Duyurdu

Justin Sun ekosistemi etkileyecek yeni bir açıklama yaptı.
17:00
3 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron Vakfı’nın (TRX) CEO’su Justin Sun, “gizemli projesi” ile kripto topluluğunu meraklandırmıştı. Sun’ın son açıklamalarının ardından gizemli proje biraz netleşmiş oldu.

Proje Açıklaması

Tron CEO’su yaptığı son açıklamalarda küresel kripto topluluğunun her üyesini yeni gizlilik protokolü MPC Torch‘un operasyonlarına katılmaya davet etti. Sun’ın açıklamalarına göre katkıda bulunmak için kullanıcıların bir sunucu çalıştırması ve e-posta ile abone olması gerekiyor.

Justin Sun konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

TRON’un MPC Torch Project isimli projesi interneti yeniden şekillendirmek için zk-SNARKS tabanlı anonimlik özelliğinden yararlanmaya çalışıyor. MPC Torch Projesi’ne şu an itibariyle 20 kişi katıldı.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre projeye katılan her “gizlilik öncüsü” 100 dolar değerinde özel bir ödül kazanacak. GitHub projesine göre şu anda 20 üye ekibe katıldı.

Son Teknoloji

Justin Sun, yeni protokolün “Sıfır Bilgi Özlü Etkileşimli Olmayan Bilgi Argümanı” veya ZK-SNARK teknolojisini kullanacağını da yaptığı açıklamalara ekledi. Bu teknoloji daha önce Ethereum (ETH) ağı için çeşitli ölçeklenebilirlik çözümlerinde kullanılmıştı. Bazı analistlere göre bu teknoloji Ethereum‘da (ETH) uygulandığında, bu tür teknolojiler kolayca Visa ödeme sisteminin hızına ulaşmasına izin verebilir.

Bunun yanında Tron CEO’su yaptığı açıklamalarla kripto para ekosisteminin gündeminde sürekli yer alıyor. Örneğin daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Sun, iklim aktivisti Greta Thunberg’e bağış yaptığını dile getirmişti.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar