X


JPMorgan Analistleri: Kurumsal Yatırım Bitcoin’den Ethereum’a Kayıyor

JPMorgan analistleri, Ethereum'un son zamanlarda, kurumsal yatırımcılar için Bitcoin'den daha cazip bir yatırım aracı haline geldiğini ifade ediyor.
22:45
27 Eylül 2021

Ethereum‘un (ETH), son zamanlarda daha fazla kurumsal yatırımcının radarına girdiği görülüyor. Merkezi olmayan finansın (DeFi) büyümesiyle, Ethereum’a olan talep artıyor ve kripto paraya daha yüksek para girişleri oluyor.

Kurumsallar, Bitcoin’den Ethereum’a mı Geçiyor?

Ethereum fiyatının, lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) geçip geçemeyeceği, kripto para ekosisteminde hararetle tartışılan bir konu haline geldi. JPMorgan analistleri, kurumsal yatırımcıların gittikçe BTC’den uzaklaştığını ve Ethereum’a olan ilgilerinin arttığını öne sürdü. Analistlere göre ETH, artık yatırımcılar için lider kripto para biriminden daha cazip bir yatırım aracı.

Kurumsal Yatırımcılar, Bitcoin Vadeli İşlemlerden Uzaklaşıyor

Kripto para satın alımına ilişkin birtakım kısıtlamalar, kurumsal yatırımcıları vadeli işlemler yapmaya zorladı. Doğrudan yatırım yapmadan, bu varlıklar üzerinden işlem yapmak, kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Ancak son veriler, büyük yatırımcıların, vadeli işlemlerde Bitcoin’den çok Ethereum ile işlem yaptığını ortaya koydu. JPMorgan analistleri, bu verilerin Bitcoin’e olan ilginin bariz bir şekilde azaldığı anlamına geldiğini ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

JPMorgan Analistinden Ethereum Tespiti

Geçen hafta bir JPMorgan analisti, mevcut fiyatıyla Ethereum fiyatının şu anda aşırı yüksek olduğuna dikkat çekti. Analist, kripto varlığın değerinin, mevcut işlem seviyesinden yaklaşık %15 daha az olan 1.500 dolar fiyat seviyesi olarak belirledi. Ancak verilere göre, bu mevcut fiyatın altındaki değerlemeye rağmen ETH, son zamanlarda, kaydedilen nakit girişleri bakımından lider kripto para birimi BTC’yi dahi geride bıraktı.

Bitcoin vadeli fiyatları, varlığın işlem fiyatının altına düşerken, Ethereum vadeli işlemleri, varlığın piyasa fiyatına göre yükseldi. Raporlar, Ağustos ve Eylül ayları arasında Ethereum vadeli işlemlerinin fiyatının, Ethereum’un gerçek fiyatına göre %1 arttığını gösteriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar