X


Japonya Blockchain Yatırımlarında Atağa Kalkıyor

10:51
28 Ocak 2016

Japonya merkezli Bitcoin borsası BitFlyer, blockchain teknolojileri üzerine çalışan şirketlere destek olmak amacıyla 50 milyon Yen’lik (421,000 USD) bir bütçe ayırdı. “Blockchain Angel Fund” adı verilen proje ile girişimcilere özellikle tohum yatırım kapsamında destek veriliyor.

Bu bağlamda, Japonya – Osaka merkezli mobil uygulama geliştirici şirket Savira ilk destek alan girişim şirketi oldu. Savira ekibi şu anda blockchain ile cihazları birbirine bağlayan Hublive adını verdikleri bir platform üzerine çalışıyor.

Ayrıca blockchain üzerinde kişilerin ilişki durumlarını kaydedebilecekleri SoulGem adında eğlenceli bir aplikasyon üzerine de çalışmalar sürüyor.

Bu uygulama ile devletlerin evlenme dairelerine gerek kalmadan bireyler ilişki durumlarını kanıtlayabilecekler ve bu bilgi istenmediği sürece dışarıdan müdahale ile değiştirilemeyecek.

BitFlyer kurucu ve CEO’su Yuzo Kano verdiği bir demeçte; “Blockchain Angel Fund” projesiyle, Japonya’daki yatırımcılar ve resmi kurumların girişim şirketleriyle bağlantı kurmasının ve aralarındaki iletişimin güçlendirilmesinin hedeflendiğini vurguluyor.

BitFlyer, geçtiğimiz yıl yapılan iki yatırım turunda yerel ve uluslararası yatırım gruplarından 5 milyon dolardan fazla yatırım almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar