Jack Dorsey, Neden Diğer Blockchain Ağları Yerine Yalnızca Bitcoin’e Odaklandığını Açıkladı!

Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey, neden diğer birçok kripto para birimine karşın yalnızca Bitcoin'e odaklandığını açıkladı.
14:00
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, sosyal medyada kendisine yöneltilen bir soru üzerine, neden diğer kripto para birimlerinin aksine yalnızca Bitcoin‘e odaklandığını açıkladı.

Jack Dorsey’den Blockchain Geliştiricisine Yanıt

Twitter’da “cdixon” kullanıcı adıyla bilinen blockchain geliştiricisi, günün erken saatlerinde sosyal medya hesabından Jack Dorsey’i etiketleyerek yaptığı paylaşımında “BTC, dijital altın olarak harika. Ancak Başta Ethereum olmak üzere ekosistemde başka blok zincirleri de var. Umarım Jack Dorsey’yi buralara getirebiliriz.” şeklinde bir ifadeye yer verdi.

Blockchain geliştiricisinin bu ifadelerine cevap olarak Twitter gönderisine yorum yapan Dorsey, güvenlik vurgusu yaptı:

“Size ve sistemleri anlama yeteneğinize inanıyorum. Enerjimizi, bireylere veya kurumlara değil, gerçekten güvenli ve esnek teknolojilere odaklamamız çok kritik.”

Dorsey, Yalnızca Bitcoin’e Odaklanıyor

Block’un (eski adıyla Square) CEO’su Jack Dorsey, yakın bir zaman önce Twitter’daki CEO’luk görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yine yakın bir zaman önce merkeziyetsiz bir Bitcoin borsası geliştireceklerini söylemesinden kaynaklı olarak da sosyal medyada Jack Dorsey’nin bu istifayı yalnızca Bitcoin’e odaklanabilmek üzere yaptığı konuşuldu. Ardından kısa bir süre sonra Square, ismini “Block” olarak değiştirerek yeniden markalaşacağını açıkladı. Ardı ardına yaşanan bu gelişmeler, Dorsey’nin çalışma hayatında tamamen Bitcoin’e odaklanacağı yorumlarını da doğal olarak güçlendirdi.

Michael Saylor da Aynı Fikirde

Sıkı bir Bitcoin savunucusu olduğu bilinen ve portföyünde 120.000’den fazla BTC bulunduran MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor da, kısa bir süre önce diğer kripto para birimlerinin bir risk barındırdığını söyledi. En iyi dijital değer varlığının Bitcoin olduğunu dile getiren Saylor, diğer blok zincirlerinin Bitcoin kadar güvenli ve merkeziyetsiz bir yapıya sahip olmadığını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar