X

İşte Geçtiğimiz Hafta En Çok Kazandıran 5 Altcoin!

Kasım 2021'den bu yana, çoğu kripto para birimi neredeyse %60 oranında düştü. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yerinde sayarken, bazı altcoin'ler ise gerek yeni ortaklıklar ve projeler gerekse de yakım ve balina birikimi sayesinde geçtiğimiz hafta büyük oranda fiyat artışı kaydetmeyi başardı. 
11:30
26 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

 Kasım 2021’den bu yana, çoğu kripto para birimi neredeyse %60 oranında düştü. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yerinde sayarken, bazı altcoin’ler ise gerek yeni ortaklıklar ve projeler gerekse de yakım ve balina birikimi sayesinde geçtiğimiz hafta büyük oranda fiyat artışı kaydetmeyi başardı

SAND ve MATIC: Yeni Ortaklıklar, Ses Getirdi

Geçtiğimiz haftanın en iyi performans sergileyen kripto para birimlerinden biri Sandbox (SAND) oldu. Bitcoin (BTC) 20.000 doların üzerinde kalma mücadelesi verirken, SAND Son 7 günde, %57,1 artış kaydetti. The Sandbox, TIME Magazine’in NFT girişimi olan TIMEPieces ile ortaklık kurduğunu söyledi. 2021 yılının ikinci yarısından itibaren kripto para sektörüne damga vuran projeler metaverse projeleri oldu. Decentraland’den sonra en çok dikkat çeken proje  olan The Sandbox, yatırımcıların odak noktası haline geldi. Metaverse sektörü emin adımlarla yoluna ilerlerken, metaverse tabanlı projelerin uzun vadede yeni zirvelere çıkması bekleniyor. SAND, son dönemlerdeki projeleri, güncellemeleri ve ortaklıklarıyla kripto para sektöründeki en büyük metaverse projesi haline geldi.

 

Ayı piyasasına meydana okuyan bir dğer kripto para birimi Polygon (MATIC) oldu. Polygon, bir Ethereum ağ ölçeklenebilirlik çözümüdür. Ethereum blok zinciri, akıllı sözleşmeleri uygulayan ilk proje oldu. Bu, Ethereum’un merkeziyetsiz uygulamalarda lider olmasına neden oldu. Yine de akıllı sözleşmelerin sayısı arttıkça, Ethereum işlemleri hızlı ve verimli hale getirmeye çalıştı. Polygon ağı bu süreçte doğdu. MATIC, son 7 gün içinde  %70.9 arttı. Coinbase, MATIC’i daha büyük bir yatırımcı kitleseine sunan Polygon entegrasyonunu duyurdu. Coinbase, Polygon üzerinde ETH, USDC ve MATIC alım satımını destekleyeceklerini açıkladı. Duyuruda, Coinbase’in ürün yönetimi direktörü Nemin Dalal, bu kararın ana nedeni olarak Ethereum’daki hızla artan gas ücretlerini işaret etti. Önde gelen kripto para borsalarından FTX ayrıca, yakın zamanda USDC’nin borsalarında Polygon ağındaki kullanılabilirliğini duyurdu. MATIC’in yükselişinin bir başka nedeni de, uzun vadeli karbon nötrlüğü hedefine ulaşmış olması. Bentley Motors, da Polygon ile ortaklığını duyurarak NFT kervanına adım attığını duyurdu.

Bu Altcoin’ler, Piyasaya Meydan Okuyor!

Kripto para piyasası yerinde sayarken, yatırımcıların yüzünü güldüren bir diğer altcoin STEPN (GMT) oldu. Proje, Solana tabanlı bir oyna-kazan platformudur. Burada, kullanıcılar yürüyerek veya koşarak token kazanabilirler. Kullanıcılar, ilk önce önce seçtikleri fiziksel egzersize uygun ayakkabı satın almalıdır. Bu oyun, sağlıklı yaşam tarzını teşvik etmek için arzu edilen bir web3 platformu işlevi görür. Bunu, egzersiz yapan insanları ödüllendirerek başarır. Resmi web sitesine göre STEPN, Game-Fi ve Social-Fi öğelerini harmanlıyor.

 Son 7 günde, GMT fiyatı neredeyse %78,1 arttı. geçtiğimiz hafta ivme kazanan bir diğer altcoin Celsius (CEL) oldu. Proje, Ethereum üzerinde bulunan merkeziyetsiz borç verme için bir DeFi platformudur. Kullanıcılar hem kredi verebilir hem de kredi alabilir. Altcoin, Son 7 günde, %83,5 arttı. Listemizdeki son altcoin ise Synthetix (SNX).  Son 7 günde, SNX fiyatı neredeyse  %86 arttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar