X

İşte Bu Haftanın En İyi Performans Sergileyen Altcoin’i! Yükseliş Sürebilir!

 Kripto para piyasası durgun bir dönem geçirirken, önde gelen bir altcoin projesi staking müjdesi ve güncellemeler sayesinde ivme kazandı.
14:00
10 Haziran 2022
Bitcoin Sabit Kalırken, Altcoin'lerde Hareketlilik Yaşanıyor! İşte Piyasada Son Durum
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Kripto para piyasası durgun bir dönem geçirirken, önde gelen bir altcoin projesi staking müjdesi ve güncellemeler sayesinde ivme kazandı.

Staking Müjdesi ve Avalanche Entegrasyonu

Chainlink (LINK), staking planları ve  Avalanche (AVAX) entegrasyonu nedeniyle bu hafta %30’un üzerinde artış kaydetti. LINK, son 24 saatte %7.9 artışla 9.15 dolara yükseldi. Bu, bir ayın en yüksek seviyesi. LINK’in rallisi, ekosistemde staking için destek sunma planlarını açıklamasının ardından Salı günü başladı. Mevcut ralli, daha sonra Avalanche blok zincirinin birincil ağında daha fazla Chainlink hizmeti sunmasından sonra Perşembe günü daha da ivme kazandı. Chainlink, merkeziyetsiz ağlar için en büyük oracle hizmetleri sağlayıcılarından biri konumunda.  LINK‘in son 24 saat içindeki güçlü kazanımları, esas olarak Chainlink ile entegrasyonunu artıran Avalanche blok zincirinden kaynaklandı. Chainlink’in iki özelliği, Perşembe günü Avalanche ana ağında konuşlandırıldı.

Bu özellikler, geliştiricilere daha iyi çalışma süresi garantileri ve gelişmiş akıllı sözleşme güvenliği sağlamayı amaçlıyor. Chainlink’ten gelen fiyat verileri ve çizelgesi, yaklaşık bir yıl önce Avalanche’a  entegre edilmişti. Birden fazla blok zincirinde artan dağıtım, Chainlink tarafından toplanan kullanıcı hizmeti ücretlerini artırır. Bu, özellikle staking’i teşvik etme planları ışığında LINK’in daha ilgi çekici bir proje olmasını sağlar.

 Staking Duyurusu, Balinaları Harekete Geçirdi

Chainlink, çok daha geniş bir güncellemesnin ilk adımı olarak LINK aracılığıyla stake etmeyi teşvik edecek. Blockchain, Oracle ağlarındaki güvenliği artırmayı ve ayrıca daha fazla topluluk katılımını dahil etmeyi planlıyor. Bu güncellemenin büyük bir kısmı, uzun vadeli kullanıcılar için sürdürülebilir ödüller üretmeye de odaklanacak.  LINK, duyurunun hemen ardından %12 yükselmişti ve o zamandan beri yükseliş trendinde. LINK, bu hafta ilk 30’daki kripto paralar arasında en iyi performans gösteren coin oldu.

Stake ödülleri, LINK‘de balina faaliyetlerii artırarak fiyatları daha da artırdı. Whalestats’tan elde edilen veriler, LINK’in bu hafta büyük Ethereum balinaları tarafından en çok işlem gören tokenlerden biri olduğunu gösteriyor. Chainlink’in stake mekanizmasının kullanıma sunulması, fiyat takibi işlevine benzer olacak. Bu, ölçeklendirmeden önce uygulamanın erken bir aşamasında risklerin ve fırsatların belirlenmesine olanak sağlayacak. Chainlink staking’in ilk sürümü v0.1’in bu yıl içinde çıkması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar