X


İngiltere Kripto Şirketleri İçin Yeni Düzenlemeler Getiriyor

Ortaya çıkan bilgiler Gemini’nin gelecek olan yeni düzenlemeleri desteklediğini gösteriyor. 
09:48
5 Temmuz 2020

Geçen hafta New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı veya kısaca NYDFS, eyalet çapında BitLicense yasal yönergelerinde değişiklik yapılmasını önerdi. New Yorklu kripto para borsası Gemini, NYDFS’nin hareketinin oldukça olumlu olduğunu düşünüyor. Gemini’nin baş uyum görevlisi Noah Perlman konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Koşullara bağlı lisanslama değişiklikleri, DFS’nin kripto endüstrisinin büyümeye ve yenilik yapmaya devam etmesine yardımcı olmak için attığı başka bir adımdır. Böylece kripto para platformları güvenlikte ödün vermekten daha çok kişinin erişebilmesine açık hale gelecek.” ifadelerini kullandı.

Değişiklik Önerileri

Amerika, 2015 yılında BitLicense’ı başlattı ve kripto para birimleri ile uğraşan şirketlere katı yasal gereklilikler getirdi.

25 Haziran 2020’de NYDFS, koşullu BitLicense adı verilen ve ayarlanmış düzenleyici parametrelerle tamamlanan yeni düzenlemeler için bir görüş talebinde bulunduğu ifade ediliyor. Yapılan açıklamalara göre esasen, koşullu lisans bir tür “akıl hocalığı” görevi görecek. Böylece lisansı olan şirketler ve olmayan şirketler birlikte çalışarak uyum sürecini ve lisans alma sürecini hızlandıracak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Gemini’nin Adımları

Amerika’daki düzenlemelerle aynı doğrultuda hareket eden kripto para borsası Gemini, borsa kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss‘un da ifade ettiği gibi aynı zamanda büyümek ve gelişmek için de çeşitli yollar arıyor.

Perlman konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, düzenlemelerin Gemini için önemli olduğunu, çünkü bu yolla daha sağlıklı bir piyasa oluşturulabileceğini ifade ediyor. Ayrıca Perlman, Gemini’yi kurmak için özellikle New York seçtiklerini ve gerekli kurallara uymanın da kendi tercihleri olduğunu dile getirdi. Uyum görevlisi konuyla ilgili, “NYDFS, kriptoyu düzenleme sorumluluğunu üstlendi ve düzenleme konusundaki düşünceli yaklaşımı, kripto para birimi endüstrisinin ilerlemesine yardımcı oluyor.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Gemini’nin Samsung ile yaklaşık bir ay önce kurduğu ortaklık da oldukça büyük ses getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Bilal Bas
    11 ay önce

    Baslik ingiltere haber Amerika

    6