İnanılmaz Başarı: Popüler Altcoin 3.870 Projeyi Geride Bıraktı! Ralli mi Geliyor?

Bitcoin (BTC) tünelin ucundaki ışığı beklerken, önde gelen altcoin projeleri güncellemeleri ve ortaklıkları ile odak noktası haline geldi. 
11:45
5 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) tünelin ucundaki ışığı beklerken, önde gelen altcoin projeleri güncellemeleri ve ortaklıkları ile odak noktası haline geldi.

Cardano: Sosyal Dinamikler ve Piyasa Faaliyetleri!

Güncel verilere göre, Cardano (ADA) sosyal ve piyasa faaliyetleri bakımından 3.870 kripto para birimi arasında ilk sırada yer almayı başardı. LunarCrush tarafından yapılan araştırmaya göre, Cardano son dönemde attığı adımlar ve ar-ge odaklı yapısı ile zirvede yer aldı. LunarCrush, bugün paylaştığı bir tweet’te, “sosyal  ve piyasa etkinliği’ açısından Cardano, 3870 kripto para arasında bir numara oldu” açıklamasını yaptı. LunarCrush’tan elde edilen veriler sonrası ADA, son 24 saat içinde %5,89 artarak 0,4928 dolara çıktı. Sosyal hacim de %5,4 artarak 31.559’a yükseldi. Ayrıca Cardano’ya yönelik sosyal katılım da %29,3 artarak yaklaşık 73,83 milyona ulaştı. Uzmanlara göre bu başarı, Vasil hard fork’un yakında piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor. Daha önce bildirildiği üzere Charles Hoskinson, geçtiğimiz hafta Cardano’nun ana ağındaki Vasil hard fork’unun 22 Eylül 2022’de yayına gireceğini duyurdu.

Projenin arkasındaki ekip, Vasil’in son düğümü 1.35.3’ün kapsamlı testlerini tamamladıktan sonra 22 Eylül’ü lansman tarihi olarak belirledi. Cardano ekibi yaptığı açıklamada “Tüm temel bileşenlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ve kapsamlı testlerinin onaylanmasının ardından, Cardano ana ağında Vasil  güncellmesinin 22 Eylül’de yayına gireceğini duyurabiliriz,” ifadelerini kullandı. Vasil’in Cardano ana ağında lansmanının başlangıçta Haziran ayı sonlarında yapılması planlanmasına rağmen, iki kez ertelendi. Gecikmenin nedeni, Cardano ekibinin ortaya çıkabilecek olası teknik aksaklıkları ortadan kaldırmaya odaklanmasıydı.

Vasil Hard Fork: Neler Değişecek?

Vasil lansman tarihinin duyurulmasıyla birlikte Cardano topluluğu, uzun zamandır beklenen hard forkun yakında gerçekleşmesini bekliyor. Güncellmesin ADA fiyatını etkilemesi bekleniyor. Vasil, Cardano’nun ağ kapasitesini artırma, işlem maliyetlerini düşürmesi, daha kullanışlı merkeziyetsiz uygulamaların dağıtımını sağlaması ve  blok zincirinin akıllı sözleşme işlevselliğini geliştirmesi bekleniyor. ADA, an itibariyle 0,49 dolardan işlem görüyor 24 saatlik işlem hacmi 641,25 milyon dolar.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Cardano‘nun kullanım durumunun artmaya devam etmesi ve güncellemelerin hayata geçirilmesi durumunda ADA fiyatının değer kazanacağını söyledi. Kripto para piyasası son zamanlarda büyük değer kaybı yaşarken, ADA da bekleneni veremedi. ADA yatırımcıları, hayal kırıklıklarını çeşitli sosyal medya platformlarında dile getirmeye devam ediyor. Kasım 2021’de 3,1 dolara yükselen ADA, bugüne kadar %85’ten fazla düşüş yaşadı ve birçok yatırımcıyı önemli kayıplara sürükled

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar