Reklam

IMF, Kendi Kripto Para Birimini Çıkartıyor!

IMF ve Dünya Bankası, ortak bir kripto para birimi piyasaya sürecek.
10:00
14 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Özel blockchain ağları ve belirli şirketlerin kullanımına açık kripto para birimleri son yıllarda oldukça popüler bir hal almaya başladı. Geçtiğimiz aylarda ABD‘nin en büyük bankası JP Morgan Chase, Ethereum, Quorum‘un özel bir versiyonu olarak tanımlanabilecek kendi kripto para birimini piyasaya süreceğini ve JPM Coin’in sadece kendi ağı içerisindeki şirketler arasında alınıp satılacağını duyurmuştu.

Karşınızda Learning Coin

JPM Coin’in ardından bir şaşırtıcı haber de Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’ndan geldi. Bitcoin (BTC) ve buna benzer diğer kripto para birimleri sert bir şekilde eleştirmesiyle tanınan IMF başkanı Christine Lagarde‘nin yönettiği IMF’nin bir anda böylesine bir dönüş yaşaması kesinlikle birçok kripto para yatırımcısını şaşırtmış olmalı.

Learning Coin ismi verilen bu kripto para birimi, temel olarak blockchain teknolojisi ve bunların gerçek dünyadaki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinilebilmesi için piyasaya sürülecek. Learning Coin, şimdilik sadece IMF ve Dünya Bankası tarafından kullanılabilecek. Söz konusu kripto para birimi gerçek kripto para özelliklerini taşımayacak ve amaç sadece akıllı kontratları, şeffaflığı, bu yolla kara para aklanıp aklanamayacağını ve buna benzer soru işareti bulunan konuları aydınlatmak.

IMF geçtiğimiz 10 Nisan tarihinde Twitter üzerinden başlattığı bir anket ile takipçilerine ”5 yıl sonra öğlen yemeğimizi hangi yolla ödüyor olacağız? sorusunu yöneltmiş ve cevap ezici bir üstünlük ile kripto para birimleri olmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar