reklamı kapat

Bitcoin, Dünyanın En Büyük Borsa Endekslerini Geride Bıraktı!

Bitcoin 2019 yılının başlangıcından bu yana ABD dolarına karşı yüzde 37'lik bir değer elde ederek, birçok borsa endeksinden daha kazançlı olduğunu kanıtladı.
10:00
15 Nisan 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), henüz 10 yılını yeni doldurmuş taze bir varlık olmasına rağmen, dünyanın en büyük borsa endekslerinden bazılarını kazanç konusunda geride bırakmayı başardı. OnChainFx tarafından yayınlanan verilere göre, BTC 2019 yılının başlangıcından bu yana ABD dolarına karşı %37 değer kazandı ve S&P 500 ile Nasdaq 100 gibi ünlü borsa endekslerinin de aralarında bulunduğu birçok rakibini geçti.

 2018 yılının ikinci yarısından itibaren sinyalleri verilen ve 2019 yılında daha aktif devam eden en önemli gelişmelerden birisi kesinlikle kurumsal yatırımcıların ve firmaların sektöre girişi oldu. Dünyanın en büyük varlık yönetim firmalarından birisi olan Fidelity Investments‘in kripto para depolama hizmeti, New York Menkul Kıymetler Borsasının da sahibi konumundaki ICE’nin kripto para platformu Bakkt ve bunun gibi birçok örnek sektörün yavaş yavaş kurumsal çevrelerde güven kazanmaya başladığının kanıtı olarak öne sürülebilir.

Bitcoin İçin En Az Yüzde 1’lik Yatırım

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde yaptığı Bitcoin fiyat tahmini açıklaması ile yeniden gündeme oturan PayPal yöneticilerinden Wences Casares, her portföyde en azından %1 oranında Bitcoin yatırımı yapılması gerektiğini ve BTC’nin 7 ile 10 yıl arasında değerini 250 kat arttırabileceğini vurgulamıştı. Casares’e göre lider kripto para biriminin başarısız olması sadece %1’lik bir değer kaybı yaşatacak durumdayken, başarılı olması fonun tamamından daha çok kazandırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.