reklamı kapat

PayPal Yöneticisinden Dudak Uçuklatan Bitcoin Fiyat Tahmini!

PayPal yöneticisi ve Xapo CEO'su Casares, Bitcoin'in 7 ile 10 yıl arasında 1 milyon doları geçebileceğini iddia etti.
23:00
14 Nisan 2019

Ikigai Asset Management tarafından yönetilen Kana and Katana isimli araştırma platformunun yayınladığı bir makalede belirtilene göre, kripto para depolama ve saklama hizmeti sağlayıcısı Xapo‘nun CEO’su ve aynı zamanda PayPal‘ın yönetim kurulu üyelerinden olan Wences Casares, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 7 ile 10 yıl arasında 1 milyon dolardan daha fazla birim fiyata ulaşacağını düşünmekte.

CCN tarafından aktarılan haberde de belirtildiği üzre, Casares Bitcoin’in başarılı olma şansını ”subjektif görüşüne göre” %50 olarak vurgulamakta.

”Eğer Bitcoin başarılı olursa, 1 Bitcoin 7 ile 10 yıl içerisinde 1 milyon dolardan daha değerli olabilir. Bu değer, bugünkünün 250 katıdır (makalenin yazımı esnasında Bitcoin’in birim fiyatı 4.000 dolar civarındaydı).”

2016 yılında PayPal’ın yönetim kuruluna atanan Casares, BTC gibi yeni gelişmekte olan bir varlığın bazı risklere sahip olduğunu ve bir yatırımcının kaybedebileceğinden daha fazlasını yatırması olayını, sorumsuzca bir davranış olarak nitelendirmekte.

Bitcoin’i Geleceği Nasıl Görünüyor?

Lider kripto para biriminin 10 yılı aşkın bir süredir aktif bir şekilde işlem yaptığını ve çok sayıda ağ düğümüne, merkeziyetsiz bir madenci ağına, kullanıcılara ve ağın sürdürülebilirliğini sağlayan geliştiricilere sahip olduğunu göz önüne alırsak, BTC kimine göre çoktan başarılı olmuş bile sayılabilir. Casares konu hakkında yaptığı açıklamada BTC’nin başarılı olması durumunda ABD doları gibi rezerv paraların yerini almayacağını, bunun yerine bunların üzerinde ya da bunların yanında alternatif bir para birimi olarak kullanılacağını ifade etmekte.

”Bitcoin siyasi olmayan küresel bir değer ve ödeme standardı haline gelebilir.”

Başarılı CEO son olarak 10 milyon dolarlık bir portföyde en fazla %1 oranında BTC’ye pay ayrılması gerektiğini ve bu sayede Bitcoin’in başarısız olması durumunda da kaybın çok fazla olmayıp, başarılı olması durumunda 100 bin dolarlık miktarın 25 milyon dolara kadar çıkabileceğini ifade etti.

Bunun yanı sıra Bitcoin’in 20 yıl sonra ne olacağı hakkındaki haberimizi de buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.