reklamı kapat

Bitcoin Tekrar 3.000 Dolara Düşer Mi?

Ünlü analist RSI verilerine göre Bitcoin’in 3.000 dolara tekrar gerileyebileceğini düşünüyor. Ancak durum şu anda farklı…
16:00
13 Nisan 2019

Bitcoin perşembe günü 5.450 dolar ile 4.950 dolar arasında bir hareket sergiledi. Bu sırada Bitcoin Relative Strength Index’i verileri aşırı alım seviyelerini işaret ediyordu. Piyasa analisti HornHairs da son zamanlarda yaşanan bu gerçeğe dikkat çekti ve önümüzdeki günlerde yatırımcıların teknik göstergelere odaklanması gerektiğini ifade etti.

Bitcoin Dump’a Mı Hazırlanıyor?

HornHairs’a göre kripto para yatırımcıları, RSI’da yaşanan “günlük ayı sapmalarını” görmezden gelmemeli. Ünlü analist 2018’in başlarında da benzer göstergelerin ortaya çıktığını ve ardından Bitcoin’in %70 bir düşüş sergilediğini hatırlattı. Ayrıca HornHairs’a göre, 2018’in ortalarında da benzer bir durum yaşandı ve Bitcoin iki ay için %42’lik bir düşüş yaşadı.

 

Ethereumworldnews’in haberine göre, bu uyarılara bakıldığı zaman eğer tarihsel eğilimler izlenirse Bitcoin’in hazirana kadar 3.000 dolara düşme olasılığı var. Ancak 2018’in ilk yarısı ve 2019’un ilk ayları karşılaştırıldığında piyasadaki durumun çok farklı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden bu olasılığın tutma ihtimalinin düşük olduğunu dile getirebiliriz.

Şu An Durum Farklı

Tarihsel göstergeler büyük bir düşüşün başlayacağını ifade etse de şu an durum farklı olabilir. HornHairs’ın bahsettiği düşüşlerde Bitcoin kesin olarak bir ayı piyasası içindeydi. Ancak şu anki hareketlerine bakıldığında piyasasının yükselişe geçtiğini ve hacimlerin de bu doğrultuda arttığını görüyoruz. Ayrıca sürekli düşüş eğilimi olacağını savunan bazı analistlerin bile boğa piyasası sinyalleri verdiği bir dönemden geçiyoruz.

Ayrıca piyasadaki çoğu isim de uzun süren ayı piyasasının ardından artık yükselişin başladığını düşünüyor. Henüz uzun vadeli tahminler yapmak için erken olsa da Fundstrat Global Advisors kurucusu Tom Lee’ye göre, kripto kış sona erdi. Ayrıca CNBC’nin tanıdık isimlerinden Brian Kelly de yükselişin başladığını düşünen isimler arasında yer alıyor. Kelly, iki yıl içinde Bitcoin fiyatının yeniden 20.000 dolar seviyelerine çıkacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun