reklamı kapat

İki Büyük Kripto Para Borsasının CEO’larından “Utandıran” Tweet’ler!

Binance ve Coinbase borsalarının CEO'ları sınıfta kaldı.
13:00
17 Mayıs 2020

Kripto para sektörü son 2 gündür lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketinden çok Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling’in sektöre yönelik tweet’i ile ilgileniyor ve bütün gündem tam olarak buraya yöneldi.

Rowling, Bitcoin’in ne olduğunu anlamadığını ve birisinin kendisine bunu açıklayabileceğini içeren tweet’ini yayınladıktan sonra kripto para sektöründe adeta fırtına koptu. Elon Musk’ın da olaya dahil olması kripto para yatırımcılarının ilgisini daha da artırdı ancak ne yazık ki bu ilgi olumlu bir şekilde bitmedi.

Rowling’e yönelik atılan cevaplar sonrasında ünlü isim BTC’ye ilgisi olmadığını ima etti ve teknik olarak görev başarısız oldu. Ancak hem Binance hem de Coinbase kripto para borsalarının CEO’larının attıkları tweet’ler ise büyük bir fiyasko olarak uzun seneler boyu bile unutulmayabilir.

Changpeng Zhao ve Brian Armstrong Sınıfta Kaldı

Changpeng Zhao’nun Rowling’e yanıt olarak attığı tweet’inde, “bir kadına balık vererek onu bir gün beslersin, ancak ona balık tutmayı öğreterek onu ömür boyu beslersin” ifadesi ile “hala beslenmeye ihtiyacın yok ama yine de…” cümlesi ciddi anlamda tepki çekti ve Changpeng Zhao tweet’ini silmek zorunda kaldı.

Coinbase kripto para borsasının CEO’su Brian Armstrong’un ise sahte bir J.K. Rowling hesabına yanıt vermesi, ikinci fiyasko olarak tarihe geçti.

Yine de Changpeng Zhao’nun tweet’inin çok daha büyük yankı uyandırdığı ve uyandıracağı kesin gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.