reklamı kapat

Huobi’nin İşlem Hacmi Yüzde Yüz Büyüdü

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip borsalarından biri olan Huobi, kaydettiği ilerlemeler ile ilgili açıklamalar yaptı.
15:00
8 Şubat 2019

Dünyadaki en iyi kripto para borsaları arasında yer alan Huobi 7 Şubat’ta yaptığı bir basın açıklamasıyla, işlem hacminin 2017 yılına kıyasla 2018’de yüzde yüz büyüdüğünü açıkladı.

Huobi Büyüyor

Singapur merkezli kripto para borsası Huobi’ni CEO’su Leon Li basın açıklamasında, 2018’in başında 400 çalışanları bulunduğunu 2019’a ise 1.300’ün üzerinde çalışanla girdiklerini dile getirdi. Li’nin açıklamalarına göre 2017’de 12 ülke ve bölgede ofisi bulunan borsa, ofis sayısını 2018 yılında 15’e çıkardı.

Bunun yanında yapılan açıklamalarda Huobi’nin OTC hizmetinin, dünyanın en çok işlem gören OTC platformlarından biri haline geldiği yer aldı. Ayrıca borsanın yeni başlayan hizmeti Huobi Cloud da altı ay içinde yüzden fazla ortaklık kurmayı başardı. Temmuz 2018’de hizmete sunulan Huobi Cloud, kullanıcıların çoğunlukla OTC ve kripto para işlemleri yapmak amacıyla kendi dijital varlık servislerini oluşturdukları bir platform olarak tanıtıldı.

Borsa İlerlemeler Kaydetti

Öte yandan şirket Amerika, Japonya ve Güney Kore gibi kilit noktalardaki piyasalarda da ilerleme kaydetti. HBUS olarak markalaşan Huobi’nin Amerika’daki stratejik iş ortağı, Finansal Suçlar İdaresi Ağı’ndan Para Hizmetleri Ticareti (Money Services Business) lisansı aldı. Şirket 5 Şubat’ta geleneksel para-kripto para işlemlerini hizmete sundu.

Ayrıca Japonya’daki 17 lisanslı borsa arasında yer alan Huobi, Avrupa’ya uyumlu Blockchain tabanlı varlık işlemleri sağlayabilmek için Cebelitarık’tan Dağıtık Defter Teknolojisi (DLT) lisansı aldı.

Bunların yanında aralık ayında Huobi, Hong Kong merkezli haber ajansı South China Morning Post’a verdiği demeçte 2018 ayında kripto para piyasası krizinin ortasında kaldıklarını ve personel çıkarmaya gidebileceklerini açıklamıştı. Ancak şirket, ana faaliyet alanları ve gelişmekte olan piyasalar için her zaman var olacaklarını da eklemişti.

Tüm bunlara ek olarak ocak ayı sonlarında Huobi CFO’su Chris Lee, 2019 yılı içinde borsanın kendi stabil coin’ini basmayı planladığını açıklamıştı.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.