reklamı kapat

Huobi ve Cebelitarık Üniversitesi Ortaklığa Vardı

Kripto para borsası ve ünlü üniversite Blockchain gelişmelerini hızlandırmak amacıyla ortaklık kurdu...
18:00
8 Eylül 2019

Cointelegraph’ın haberine göre, kripto para borsası Huobi’nin eğitim ve araştırma kolu olan Huobi University, çeşitli Blockchain girişimleri konusunda Cebelitarık Üniversitesi ile işbirliğine vardıklarını açıkladı.

5 Eylül’de hem Huobi University’nin hem de Huobi borsasının ana şirketi olan Huobi Group, şirketin “bir Batı üniversitesiyle ilk resmi anlaşmasını imzaladığını” açıkladı.

Öte yandan daha önce !kim 2018’de yapılan açıklamalara göre Cebelitarık Hükümeti’nin, Cebelitarık Üniversitesi’yle işbirliği içerisinde, Blockchain’le ilgili eğitim kurslarının geliştirilmesine odaklanan bir danışma grubu oluşturduğu belirtilmişti.

Resmi Ortaklık

Yapılan açıklamalara göre Cebelitarık Ticaret Bakanı Albert Isola, üniversite adına resmi bir işbirliğini başlatan bir mutabakat zaptı imzaladı. Belgeyi imzalayan diğer taraf Huobi Üniversitesi Başkanı Jianing Yu ise atılan bu adımla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Huobi Üniversitesi ve Cebelitarık Üniversitesi arasında gerçekleşen ve özellikle yüksek kaliteli Blockchain odaklı eğitim girişimlerinin kurulmasını hızlandırmak için gelecekteki işbirlikleri ihtimalleri dahil olmak üzere çok heyecanlıyız. Her iki tarafta gelişen DLT çerçevesinde üst düzey akademik araştırmaları teşvik etme arzusunu paylaşıyor ve ben bu vizyonun şekillendiğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Paylaşılan Gelişmeler

Bunların yanında Yu, Çin ile Batı arasında Blockchain’in ilerlemesinin karşılıklı olarak paylaşılmasıyla sonuçlanacak inisiyatifleri de dört gözle beklediğini açıkladı. Yapılan açıklamalarda bu tür işbirliklerinin potansiyel olarak çeşitli akademik programları, araştırma projelerini ve kısa kursları içerebileceği de belirtiliyor.

Yu’nun yaptığı açıklamalara göre, dağıtık işletme modelleri, dijital varlık yatırımı ve varlık yönetimi, 5G ve Nesnelerin İnterneti ile etkileşime giren Blockchain’i ve farklı alanlarda Blockchain uygulamaları konularında akademik eğitimler verilebilir.

Bunların yanında Cebelitarık kripto para ve Blockchain ekosistemine olan olumlu yaklaşımıyla biliniyor. Bundan neredeyse iki yıl öncesinde Cebelitarık, dünyanın ilk ICO düzenlemelerini yapmak için çeşitli adımlar atmaya başlamıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.