reklamı kapat

Huobi Başkan Yardımcısından Sert Binance Eleştirisi

Huobi Başkan Yardımcısı Ciara Sun, Binance ve Coinmarketcap'in son değişikliklerini eleştirdi.
11:00
19 Mayıs 2020

Huobi‘nin Başkan Yardımcısı Ciara Sun, Twitter üzerinden yaptığı güncel açıklamada Binance tarafından satın alınan Coinmarketcap’in bir anda borsaları sıralama yöntemini değiştirmesini şüpheli bulduğunu ifade edip duruma tepki gösterdi. Binance’in, CMC’yi satın aldığı için durumdan faydalandığını belirten Sun, kendilerine haksız avantaj sağladıklarının altını çizdi.

Bilindiği üzere Binance yaklaşık 400 milyon dolar gibi bir fiyata dünyanın en büyük kripto para derecelendirme sitelerinden olan CMC’yi satın aldı. Binance satın almadan sonra yapılan açıklamalarda CMC’nin işlerine karışmayacaklarını ve sitenin eskisi gibi devam edeceğini belirtse de kısa süre içerisinde büyük bir değişiklik yaşandı.

Huobi Başkan Yardımcısından Coinmarketcap Eleştirisi

Coinmarketcap’in kripto para borsalarını sıralamak için kullandığı metrikler değişti ve şu an sitede ilk sıralamanın direkt olarak ağ trafiğine göre yapıldığı görülüyor. Bu da “ilginç” bir şekilde Binance’i birinciliğe yerleştirmeyi başardı. Binance’in rakipleri konumundaki Huobi ve OKEx kripto para borsaları ise yeni sıralama sonrası bir hayli alt sıralarda kaldılar.

Ciara Sun konu hakkında yaptığı açıklamada CMC’nin yeni verilerinin sadece İngilizce odaklı aramaları ve ağ trafiğini hesaba katmış olabileceğine de dikkat çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.