X

Hindistan El Salvador’dan Etkilendi: Bitcoin (BTC) Konusunda Fikirler Değişiyor!

Ortaya çıkan son bilgilere göre El Salvador’un Bitcoin adımı Hindistan'ın kripto para birimlerine karşı sert duruşunu değiştiriyor. 
14:15
10 Haziran 2021

El Salvador’un tarihsel Bitcoin (BTC) hamlesinden sonra lider kripto para birimine uzak bir duruş sergileyen ülkelerin dahi duruşlarını değiştirdikleri görülüyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre bu ülkelerden biri de Hindistan oldu.

Bitcoin: Bir Varlık Sınıf

Hindistan kripto endüstrisinden çeşitli üst düzey kaynaklara atıfta bulunan The New Indian Express, El Salvador’un Bitcoin’i yasal olarak benimsemesinin ardından Hindistan hükümeti Bitcoin’i ülkede bir varlık sınıfı olarak nitelendirdi.

Yapılan açıklamalara göre El Salvador başkanının, Bitcoin‘in ülkede yasal bir varlık olarak kabul edildiğini açıklamasının ardından, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), mevcut kripto para birimi yasağını yeniden gözden geçirmeyi ve kripto düzenlemelerini denetlemeyi planlıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca elde edilen bilgilere göre Hindistan’daki kripto para temsilcileri de yeni düzenleyici kurallar hakkında maliye bakanlığı ile görülüyor ve bakanlık bu konuyu araştırıyor. Kaynaklar, kripto düzenlemesine ilişkin yeni yasa tasarısının Muson oturumu sırasında tartışılmak üzere Parlamento masasına gelmesinin muhtemel olduğunu paylaşıyor.

Hindistan ve Kripto Paralar

Kısa bir süre önce Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto para birimlerinin yüksek volatilite nedeniyle, işleri kripto para birimleriyle ilgili olan şirketlerle (kripto borsaları) çalışmayı bir kez daha yasaklamıştı.

Bununla birlikte El Salvador, Bitcoin‘i ödeme aracı olarak yasallaştırıyor ve Meksika gibi bu hamleyi takip etmek isteyen diğer Latin Amerika ülkeleri, Hintli düzenleyicileri fikirlerini değiştirmeyi düşünmeye zorladı.

Ancak bunlara ek olarak RBI başkanı Shakthikanta Das, kripto para birimleriyle ilgili büyük endişelerin devam ettiğini belirtti. Bununla birlikte, yeni kripto düzenleme yasası üzerinde çalışan yeni komite, “genel senaryoyu incelemeyi ve ileriye doğru en iyi adımı atmayı” amaçlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar