X


“Herkes Hazır Olsun!”: Kripto Para Sektöründe Sıradaki Kötü Haber Ne Olacak?

Kripto para sektöründe kötü haberler bitmiyor!
20:46
13 Mayıs 2021

Kripto para sektörü kesinlikle son dönemlerin en kötü haftalarından birisini yaşıyor. Lider kripto para biriminin yatay seyri altcoinlere yükseliş fırsatı verse de bu fırsat Ethereum’un (ETH) 4.300 dolara kadar yükselmesinden sonra sert bir duraklama dönemine girmiş gibi gözüküyor.

Bitcoin ve Altcoinlerin Yükselişine Darbe

Altcoinlerin yükselişi ve Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin 45 seviyesinin altına kadar inmesi, piyasalarda bir çılgınlık yarattı. Buna ek olarak Dogecoin klonu olan birçok kripto para biriminin hiçbir temele sahip olmadan yükseliş rekorları kırması da bir yerlerden olumsuz haberlerin gelebileceğine dair beklentiyi arttırdı.

Olumsuz haberler ise beklenenden erken geldi ve neredeyse hepsi bir anda yayıldı. İlk olarak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in kendi adresine gönderilen köpek coinlerini satması ile başlayan kötü haberler silsilesi, şimdi ise dünyanın en büyük kripto para borsası ile ilgili bir haber ile devam ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Vitalik, Elon ve Binance Üçlüsü!

Buterin, yüklü miktarda SHIBA, AKITA, ELON gibi kripto paraları satarak altcoinleri genel olarak sindirirken, Elon Musk’ın açıklaması Bitcoin’i vurdu. Elon Musk, Tesla’nın artık Bitcoin kabul etmeyeceğini ifade ettikten sonra lider kripto para birimi 45.000 dolara kadar çekildi. Şimdi ise üçüncü kötü haber resmen servis edildi.

Bloomberg tarafından aktarılan ve isimsiz kaynaklara dayandırılan bir iddiaya göre Binance kripto para borsası resmen soruşturma geçiriyor. Binance’in kara para aklama önlemleri nedeniyle soruşturma geçirildiği belirtilmekte ve BTC fiyatı üçüncü haber ile düşüşüne düşüş katarak 48.000 doların altına çekildi.

Kripto Para Sektörünü Bekleyen Sıradaki Kötü Haber

Üst üste gelen kötü haberler ise ayı piyasasını başlatmak için atılan adımlar gibi gözüküyor. 340.000’den fazla takipçisi bulunan ünlü kripto para analisti Crypto Cobie ise bunun tam olarak ayı piyasasını başlatma girişimi olduğunu belirterek sıradaki beklenen kötü haberleri listeledi.

Cobie, bunun beş aşamalı olduğunu vurgulayarak regülatörlerle ilgili kötü haber sonrası geriye bir borsanın hacklenmesi ve son olarak BTC ile ilgili bir uyuşturucu baskını haberinin gelmesi gerektiğini ifade etti. Ünlü analiste göre ayı piyasasını başlatmak için sırada sadece iki adım kaldı ve bir merkezi kripto para borsasının hacklenmesi durumu daha da kötüleştirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar