X


Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapılmalı?

Kripto para yatırımında dikkat edilecek noktalar.
07:41
16 Şubat 2021

Kripto para piyasasının toplam değeri 18 Şubat 2021 itibarıyla 1,5 trilyon doların üzerine çıktı. Kripto para sektörü Bitcoin ve altcoinler olarak ikiye ayrılmakta ve şu an için BTC’nin toplam piyasa değeri açısından liderliğe sahip olduğu görülmekte. Son dönemde artan popülarite yatırımcıları sektöre çekmekte ve birçok yatırımcı hangi kripto paraya yatırım yapmalı sorusunun cevabını aramakta.

Kripto para yatırımı yapmadan önce ilk olarak bu sektörün artılarını ve eksilerini tartıp, daha sonra kendi araştırmanızı yapmanızda fayda olacaktır. Kripto para sektörüne hiçbir zaman kısa zamanda zengin olma fırsatı, kumar veya bir oyun gibi bakmamak gerekiyor. Kripto para sektörü birçok ünlü isme göre geleceğin para birimini ve geleceğin teknolojilerini barındıran eşi benzeri görülmemiş bir alan. Bu da kripto para sektöründe her zaman geleceğe, teknolojiye ve finans alanına yatırım yapıldığını ortaya koyuyor. Peki bu alanda hangi kripto para birimine yatırım yapılacağı nasıl seçilmeli?

Kripto Para Yatırım Tavsiyesi

Kripto para yatırım tavsiyesi konusunda yatırımcıların yapabilecekleri en iyi şey, kimseden tavsiye almamak olacaktır. Özellikle direkt olarak verilen “A kripto para birimini al” gibi sorgusuz sualsiz ifadeler, ciddi kayıplar yaşanmasına neden olabilir. Eğer adını çokça duyduğunuz bir projeye yatırım yapmayı düşünüyorsanız ilk olarak kesinlikle bununla ilgili detaylı araştırma yapmanız gerekiyor.

Örnek olarak A kripto para birimine yatırım yapmak istediniz ve son adımı atmaya çok yakınsınız. Bunu yapmadan önce bakmanız gereken önemli faktörler şöyle sıralanabilir:

  1. İlgili proje son dönemde ne kadarlık yükseliş elde etmiş ve ben şu an bu yükselişin hangi aşamasından alım yapacağım?
  2. Projenin arkasındaki ekibin daha önceki işleri veya mevcut profilleri güven veriyor mu?
  3. Projenin whitepaper ve yol haritası gibi teknik dökümanlarında gerçekleştirilebilir hedefler mi var?
  4. Projenin ön satışı yapıldı mı ve yapıldıysa ilk alanlar toplam arzın ne kadarına sahip olacak?
  5. Bu kripto para biriminden ne kadar yükseliş bekliyorum ve kaybetmeyi göze aldığım ne kadar param ile buna yatırım yapacağım?

Kripto Para Al Sat Yapmak

Yukarıdaki soruların cevaplarını yanıtladıktan sonra hala eminseniz seçtiğiniz kripto paraya yatırım yapabilirsiniz. Kripto para al sat yapmak ve yatırımlarınızı tutmak için en büyük kripto para borsası Binance’i kullanabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar