X


Hangi İki Altcoin Önemli Ölçüde Değer Kazandı?

09:00
19 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 18 Eylül Salı gününü hareketli geçirdi. Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) günün kazananları olarak ifade edilebilir. Geçtiğimiz haftalar boyunca büyük oranlarda değer kaybına uğrayan bu iki altcoin günü kayda değer artışlarla kapattı.

Haberin hazırlandığı sıralarda 6.365 dolardan işlem gören piyasanın öncüsü Bitcoin (BTC) salı günü boyunca dalgalı bir grafik çizdi. Son yirmi dört saatte yaklaşık %2 oranıyla değerlenen BTC hafta boyunca 6.300 doların altını görmüştü.

Altcoin’ler arasında en büyük piyasa değerine sahip kripto para Ethereum fiyatını 200 doların altına düşürünce yatırımcısını korkutmuştu. Uzun zamandır beklenen yükselmeyi bir türlü gerçekleştirmeyen ETH fiyatı bazı analistlere göre iki haneli değerlere dek gerileyebilir. Ancak Ethereum çizdiği tablonun ardından önemli ölçüde değer kazandı. Haberin hazırlandığı sıralarda 210 dolardan alınıp satılan ETH son yirmi dört saatte yaklaşık %7 oranında artış göstermiş. Bu oranlar Ethereum’un hafta bazında %7 arttığını gösteriyor. Ancak altcoin’in aylık performansı pek iyi değil. ETH fiyatı geçtiğimiz aya göre yaklaşık %33 oranında geriledi.

Günün kazananları arasında gösterilebilecek diğer altcoin ise Ripple (XRP). Güncel verilere göre son yirmi dört saatte yaklaşık %19 oranında arttığı görülen XRP fiyatı 0,3220 dolar civarlarına kadar yükseldi. Bu oranlar Ripple’ın haftalık bazda en az %21 oranıyla değer kazandığına işaret ediyor. Tıpkı Ethereum’da olduğu gibi Ripple’da da aylık grafikler hayra alamet değil. XRP son bir ayda yaklaşık %10 oranıyla değer kaybetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar