reklamı kapat

Haftanın Yıldız Coin’i Belli Oldu: %25 Artış Gelebilir

Analistlere göre bu kripto para birimi harekete geçecek ve yüzde 25 artacak. 
08:12
17 Ağustos 2020

2020 yılının en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında sayabileceğimiz Compound (COMP) geçtiğimiz hafta 190 ile 220 dolar arasında bir konsolidasyon süreci geçirdi. Yazının yayına hazırlandığı sırada hala bu konsolidasyon bandında olan ve 195.64 dolar ile işlem göre Compound’ın yönünü yukarı çevirmek için mücadele ettiği ifade ediliyor.

Yine de analistler COMP token’ın daha yüksek seviyeleri görmek için uygun bir konumda olduğunu dile getiriyor. Analistlerin açıklamalarına göre eğer COMP 2017 doların üzerinde bir kırılma yaşarsa çok daha yüksek seviyeler görülebilir.

Compound Rallisi

Analistler, COMP’ın teknik görünümünün git gide daha iyi bir seviyeye geldiğini bu sebeple de konsolidasyon sürecinin yukarı yönlü bozulacağını ifade ediyorlar. Çünkü analistlere göre boğalar COMP’da “temiz” bir destek direnci dönüşü gerçekleştiriyor ve bu da yükseliş sinyali olarak nitelendiriliyor.

Bununla birlikte yapılan açıklamalara göre, güçlü teknik göstergeler ile birlikte Compound fiyatının da göstermiş olduğu performans birleştiğinde analistlerin beklediği yükseliş hareketinin yakın vadede gerçekleşeceği belirtiliyor.


Öte yandan bu ayın başlarında COMP boğaları token’ın fiyatını 262 dolar ile rekor seviyelere ulaştırmıştı. Sonrasında COMP sert bir geri çekilme ile 190 dolara kadar geriledi ve ardından konsolidasyon sürecine girdi.

Yakın Vadede Büyük Artış

Analistler COMP’ın konsolidasyon sürecinden nasıl çıkacağını düşünürken Twitter’ın popüler analistlerinden olan “DYORangutang” COMP fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda tüm göstergelerin COMP lehine olduğunu ifade etti. Çünkü analiste göre Compound’ın hacim düşüş trendi tersine döndü ve destek seviyeleri oldukça temiz görünüyor. Dolayısıyla analiste göre COMP yakın zamanda %25 gibi gözle görülür bir artış kaydedebilir.

Ayrıca yakın vadede COMP’da bir artış gerçekleşeceğini düşünen tek analist “DYORangutang” değil. Nik Patel de Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda, Compound’ın 217 doları aşması halinde çok büyük bir ralliye başlayacağını dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.