X


Güney Kore Bu İddiaları Konuşuyor: LUNA 2 Fiyatı Etkilenebilir!

Yerel basında çıkan haberlere göre, Güney Kore'de devam eden Terra soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Peki bu durum, LUNA 2 fiyatını etkiler mi?
13:50
30 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika
Yerel basında çıkan haberlere göre, Güney Kore’de devam eden Terra soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Peki bu durum, LUNA 2 fiyatını etkiler mi?

Pilot Proje Uygulaması, Başarısız Olmuş

Güney Kore’de savcıların yakın zamanda Terraform Labs çalışanlarının tamamını ifade vermeye çağırmasıyla soruşturma daha da ciddi bir boyut kazandı. Terra, Cumartesi günü yeni bir Luna tokeni ve airdrop lansmanı ile ”yeniden doğuş” aşamasının birinci kısmını tamamladı.. Ancak, Luna Classic ve USTC’nin çöküşüyle ​​ilgili kriz derinleşiyor. Raporlara göre, Seul Güney Bölge Savcılığı, geçmişte Terra’nın geliştirme projesinde yer alan tüm çalıanları çağırdı. Soruşturmada davayla ilgili bazı önemli materyaller toplandı. Bu arada rapor, Do Kwon’un LUNA projesini hayata geçirmeme konusunda uyarıldığı halde tokenin piyasaya sürülmesinde ısrar ettiği iddia ediliyor.
Terra‘nın bir çalışanı, CEO Kwon’un ekosistemin her an çökebileceği konusunda bilgilendirildiğini belirtti. Ancak, yönetici yine de uyarılara kulak asmayarak bildiğinden şaşmadı. Rapora göre, bu çalışan 2019’da LUNA’nın erken gelişim aşamasında görev aldı. Savcılık incelemesi, lansmana karşı çıkanların susturulduğunu ortaya koyuyor. Blockchain’in pilot modeli bile şirket içinde başarısız oldu. Açıklamada, yatırımcıların sabit bir teminat veya kâr modeli olmaksızın devasa oranda faiz ödeyeceklerine dikkat çekildi. Yatırımcılar ilk başta projeye gelebilir, bir süre sonra ise sistem aksamaya başlayacak. Model, faiz ödemelerini ve değer dalgalanmasını sürdüremez hale gelecekti.

LUNA 2, Fiyaskoya Dönüşebilir

Raporda ayrıca, Terra tarafından geliştirilen “Basis Cash” adlı benzer bir stablecoin’in de aynı şekilde çöktüğü bildirildi. Temel fiyat, başlangıç ​​fiyat artışından sadece iki veya üç ay sonra sert bir şekilde düştü. Bu arada, LUNA classic’in fiyatı da piyasaya sürüldükten sonra %90’ın üzerinde düştü.
LUNA 2, airdrop’lar başladığından beri büyük oranda ivme kaybetti. LUNA 2, 28 Mayıs’ta %78’lik düşüşle 4,08 dolara çakılmadan önce neredeyse 19 dolara ulaştı. Altcoin, Pazartesi sabahı Asya işlem seansı sırasında biraz toparlanarak 6 doların üzerine çıktı. Ancak, genel duruma bakıldığında LUNA 2 birkaç gün içinde yaklaşık %70 değer kaybederek iyi bir izlenim vermedi. Önde gelen analistler ise Binance airdrop’una işaret ederek tokenlerini satacakalrını açıkladılar. Süren ciddi soruşturme ve satışlar, LUNA 2 fiyatının daha fazla düşüş yaşamasına neden olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar