X


Görüntüler Sızdırıldı: Twitter, Bitcoin (BTC) Entegrasyonuna Hazırlanıyor!

Bildirilene göre bahşiş işlevi, Lightning Network'ün daha küçük miktardaki Bitcoin ödemelerini gerçekleştirmek adına kullanıldığı üzerine oldu.
18:00
1 Eylül 2021

Medyaya yansıyan bir görsele göre Twitter, Bitcoin (BTC) ödemelerini platforma entegre etmek için planlamalarını hızlandırdı. Twitter bahşiş özelliğinin Bitcoin üzerinden gerçekleştirilmesi adına bir görsel yayınlayan Alessandro Paluzzi, kripto topluluğunu heyecanlandırdı.

Geliştirici Alessandro Paluzzi’nin yakın zamanda sızdırılan Twitter beta görüntüsü, Bitcoin’in Twitter bahşiş hizmetine dahil edilmesini gösteriyor. Twitter’ın yaklaşmakta olan BTC bahşiş hizmetinin şu anda testnet modunda olduğu belirtiliyor.

Bitcoin Lightning App

Bildirilene göre bahşiş işlevi, Lightning Network’ün daha küçük miktardaki Bitcoin ödemelerini gerçekleştirmek adına kullanıldığı üzerine oldu. Ayrıca entegrasyon, hem soğuk hem de sıcak cüzdanları kapsayacak. Raporda, Bitcoin ödemelerinin oluşturulmasını kolaylaştıracak olan Bitcoin Lightning App Strike‘tan bahsedildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Twitter kullanıcıları, Bitcoin bahşiş hizmetini kullanmak isterse bir Strike hesabı oluşturulması şartı aranacak. Jack Dorsey, Temmuz ayında Bitcoin Twitter entegrasyonuna göz kırpmıştır. Twitter CEO’su platformun Bitcoin’i önümüzdeki dönemde inovasyon teknolojisi stratejilerine dahil edileceğini açıklamıştı.

Jack Dorsey Bitcoin’i Geleceğin Önemli Bir Parçası Olarak Görüyor

Twitter’ın 2021 Q2 konferansında CEO Jack Dorsey, Bitcoin‘in şirket geleceğinin “büyük bir parçası” olacağını belirtmişti. Milyarder iş insanının yorumları, bugün bahsedilen bahşiş hizmetiyle birlikte entegrasyon operasyonlarının başlaması ile örtüşüyor.

Bunun yanı sıra Twitter Bitcoin’i Super Follow, Commerce ve Subscriptions gibi diğer hizmetlere dahil edebilir. Jack Dorsey konu hakkında şunları kaydetmişti:

İnternetin yerel para birimi ve küresel bir değer olarak Bitcoin’i Super Follows, Commerce ve Subscriptions gibi hizmetler ile entegre edebilir ve gezegendeki her bir kişiye hızlı şekilde ulaştırabilir. Bence bu geleceğimizin büyük bir parçası. Özellikle sosyal medyayı daha fazla merkezileştirmeye ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamayı düşündüğümüze, sahip olunacak para biriminin ötesinde birçok yenilik olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla alana bakmaya ve agresif bir şekilde yatırım yapmaya devam etmemizin Twitter ve hissedarları için son derece önemli olduğunu düşünüyorum.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar