X


Goldman Sachs DeFi ETF Başvurusunun Detayları!

Elde edilen son bilgilere göre Goldman Sachs, bir merkezsiz finans (DeFi) ETF’i başlatmak için SEC’e başvuruda bulundu. 
11:18
27 Temmuz 2021

Elde edilen son bilgilere göre yatırım bankası Goldman Sachs Group’un varlık yönetimi yan kuruluşu, kripto para birimi ile ilgili şirketlerin menkul kıymetlerine odaklanan bir borsa yatırım fonu (ETF) sunmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu. Başvuru, Goldman Sachs Innovate DeFi ve Blockchain Equity ETF’nin Solactive Merkezi Olmayan Finans ve Blockchain Endeksini izleyeceğini ifade ediyor.

DeFi ETF’nin Detayları

Ayrıntılara göre fon, menkul kıymet ödünç vermelerinden elde edilen teminatlar hariç, varlıklarının en az %80’ini, endekse dahil şirketlerin menkul kıymetlerine, depo sertifikalarına ve hisse senetlerine yatıracak.

Goldman, kriptonun en popüler gelişim alanlarından biri olan merkezi olmayan finans veya kısaca DeFi‘ye yatırım yapmayı umuyor. Bunlar, eşler arası borç verme, ödünç alma ve işlemlere izin veren uygulamalar olarak tanımlanabilir ve kaynak platform DeFi Pulse’a göre toplamda yaklaşık 64,5 milyar dolarlık fon bulunduruyorlar.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak ETF‘in potansiyel yatırımının diğer alanı olan blok zinciri, ödemeler gibi uygulamalar için dijital defterler geliştiren herhangi bir şirketi içerebilir.

Goldman Sachs ve Kriptolar

Goldman Sachs, son aylarda kripto para birimi çalışmalarını hızlandırıyor. Hedge fonları gibi müşterilerin Bitcoin’e bağlı halka açık vadeli işlemlerde anlaşmalarına yardımcı olmak için kripto alım satım masasını yeniden başlatıyor. Haziran ayında, Bitcoin‘den sonra ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’da opsiyonlar ve vadeli işlemler sunmayı planladığını da duyurdu.

Öte yandan bahsi geçen başvuru, SEC’in değerlendirdiği bir düzineden fazla kripto ETF başvurusuna katılıyor. Başvuruda, Goldman’ın ETF’yi “Kayıt Beyanı’nın yürürlüğe girdiği tarihten sonra mümkün olan en kısa sürede” sunmayı planladığı belirtildi.

Ayrıca fon hisselerinin ulusal bir menkul kıymetler borsasında işlem görmek üzere listelenmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar