X


Goldman Sachs CEO’su Blockchain Vurgusu Yaptı: “Devrimin Anahtarı Bitcoin Değil”

David Solomon, Bitcoin'in blok zinciri ve yeni araçların uygulanmasının geleneksel finans dünyasına getirebileceği teknolojideki gelişmeler kadar önemli olmadığına inanıyor.
16:15
8 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın önde gelen bankacılık kurumlarından biri olan Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon, Bitcoin ve Blockchain ikilemi hakkında görüşlerini aktardı. Önemli noktalara değinen Solomon, Bitcoin ve Blockchain’i masaya yatırdı.

Goldman Sach CEO’sundan Açıklamalar

David Solomon, Bitcoin’in blok zinciri ve yeni araçların uygulanmasının geleneksel finans dünyasına getirebileceği teknolojideki gelişmeler kadar önemli olmadığına inanıyor. Ayrıca deneyimli isim, kişisel olarak Bitcoin veya Ethereum yatırımı olmadığını belirtti.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon, Bitcoin‘in arkasındaki teknolojinin daha önemli olduğuna inanıyor. Solomon, CNBC’ye konuşurken kripto hakkındaki görüşlerini aktardı:

Bitcoin hakkındaki düşüncelerimden gerçekten emin değilim ancak bireysel olarak benim için önemli.

Bunun yanı sıra Solomon, Bitcoin‘in gerçek değerinin ona güç veren teknolojide, blok zincirinde bulurken finansman dünyasının geleceğine etkilerini vurguladı. Deneyimli yönetici, bu teknolojilerin neden olduğu yeniliklere karşı büyük bir inanç sahibi olduğunu ve Goldman Sachs’ın hizmetler uygulamasına üzerinden bu devrimin bir parçası olmayı hedeflediklerini aktardı.

Anahtar Bitcoin Değil

Başarılı yönetici, Bitcoin’in bankacılık endüstrisinin görünüşe göre gerekli olmadığını ve bunun mevcut bankacılık platformlarının modernizasyonu için dönüm noktası olan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini getirdiği yeni teknolojilerin etkisi olduğunu belirtti. Solomon anahtarın Bitcoin olmadığını şu sözlerle dile getirdi:

Bence Bitcoin gerçekten devrimin anahtarı değil. Kilit nokta, henüz geliştirilmemiş blok zinciri ve diğer teknolojilerin finansal hizmetlerin sunulma şekli ile birlikte dijitalleşme hızını nasıl etkileyeceğidir.

Ancak Solomon stratejik olarak Goldman Sachs’ın Bitcoin hizmeti sunmasının önemli olduğunu belirtti. Geçtiğimiz yıl Bitcoin, JPMorgan dahil olmak üzere birçok önemli bankacılık kurumu tarafından bir varlık olarak doğrulandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar