X

Geri Çekilme Bekleyenler Yanıldı Mı?

Bitcoin'in 8.000 doların altına düşmesiyle çoğu uzman bir geri çekilmenin başladığını dile getirmişti...
14:00
18 Haziran 2019

Geçtiğimiz hafta çoğu analist, Bitcoin fiyatında bir geri çekilme olacağını tahmin ediyordu. Analizlerin yaptığı açıklamalara göre Bitcoin fiyatı, aşırı spekülasyonlar sebebiyle gereğinden fazla yükselmişti.

Ethereumworldnews’in haberine göre, işler analistlerin beklediği gibi gelişmedi ve boğalar piyasa kontrolünü ellerinde tutmayı başardı. Geçtiğimiz hafta 7.400 dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin hafta sonu 9.300 dolara kadar çıktı. Bu yükselişle beraber Bitcoin Blockchain’inde de bir büyüme yaşandı ve ikisi piyasaya bir bütün olarak yansıdı.

Geçtiğimiz cumartesi günü paylaştığımız bir yazımızda hafta sonu hedefinin 9.000 dolar olduğuyla ilgili analist açıklamalarını sizlere aktarmıştık.

Hash Oranlarındaki Artışı

eToro platformunun kıdemli piyasa analistlerinden Mati Greenspan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin hash oranlarının son zamanlarda en yüksek seviyeye ulaştığını dile getirmişti. Bitcoin tüm zamanların rekoru 20.000 dolardan hala yaklaşık olarak %50 az olsa da ve sektörle ilgili kamu bilinci hala istenilen seviyede olmasa da hash oranlarının yükselmesi olumlu bir durum. Greenspan konuyla ilgili şu açıklamaları yapıyor:

Bu bize, ağın temelini oluşturan Bitcoin madencilerinin şu anda yüksek derece artışa geçtiğini ve bilgisayar işlem gücüne katkıda bulunduklarını gösteriyor.

Aktif Bitcoin Hesap Sayısı

Hash oranlarındaki artış, boğa piyasasının başladığının tek göstergesi değil. Geçtiğimiz günlerde Kevin Rooke Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin aktif hesap sayısının 1 milyona ulaştığını ve 27 Kasım 2017’en sonra ilk defa bu rakama ulaşıldığını ifade etti.  Rooke’ye göre, 1 Ocak itibariyle 600.000 olan aktif Bitcoin hesap sayısının bu şekilde yükselmesi aslında Bitcoin’in artık varlık olarak görüldüğünü ortaya koyuyor.

Analistlere göre bu iki durum artık boğaların kontrolünü ele aldığını gösteriyor. Ayrıca Bitcoin’in AT&T ve Whole Foods gibi büyük firmalar tarafından benimsenmesi de fiyatlardaki artışı etkiliyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar