reklamı kapat

Geçtiğimiz Yıl Kripto Paraları Yasaklayan Bu Ülkede Lisanslı Borsa Kurulması İçin İmzalar Atıldı

Vietnam’ın en büyük dağıtım şirketi Linh Thanh Group, İsviçre merkezli Blockchain şirketi KRONN Ventures AG ile ülkedeki ilk kripto para borsasının kurulması için anlaşmaya vardı.
19:00
31 Mart 2019

22 Mart’ta yayımlanan bir basın açıklamasına göre Vietnam’ın en büyük dağıtım şirketi Linh Thanh Group ile İsviçre merkezli Blockchain şirketi KRONN Ventures AG, Vietnam’da bir kripto para borsası kurmak için mutabakata vardı.

Lisanslı Kripto Para Borsası

Linh Thanh Group ile KRONN Ventures AG arasında imzalanan anlaşma bu şirketlerin Vietnam’da lisans alarak kripto para borsası kurmalarını kolaylaştıracak. Basın açıklamasında yer alan bilgilere göre söz konusu platform Vietnam’ın ilk lisanslı kripto para borsası olacak.

Vietnam Hükümeti geçmişte kripto paralara yönelik sert tutumuyla tanınıyor. Linh Thanh Group ile KRONN Ventures AG arasındaki işbirliği Vietnam’daki kripto para sektörünün gelişimi için büyük önem arz ediyor.

Kripto Paralar Yasaklanmıştı

Geçtiğimiz yılın temmuz ayında Vietnam Menkul Kıymetler Komisyonu ülkedeki şirketlerin kripto paralara yönelik herhangi bir faaliyette bulunmasını yasaklamıştı. Vietnam Menkul Kıymetler Komisyonu’nun kripto paralarla kara para aklama faaliyetlerine ilişkin duyduğu endişe nedeniyle böyle bir karar aldığı biliniyor.

Vietnam Maliye Bakanlığı (MoF) ayrıca kripto paraların madencilik süreçlerinin düzenlenmesinin oldukça zorlu olması sebebiyle kripto para madencilik ekipmanlarının ülkeye ithalatının geçici olarak yasaklanmasını önermişti.

Vietnam Maliye Bakanlığı geçtiğimiz yılın nisan ayında 660 milyon dolarlık iki sahte ICO projesinin patlak vermesinin ardından ülkedeki yatırımcıları korumak adına çeşitli adımlar attı. Zira 660 milyon dolarlık ICO dolandırıcılığı değil Vietnam’ın dünyanın en büyük ICO vurgunları arasında yerini almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.