X

GateHub’dan Hacklenen XRP’ler Başka Borsalara Aktarılıyor!

Hackerlar GateHub'dan çaldıkları XRP'leri başka borsalara aktarmaya başladı.
10:00
17 Haziran 2019

GateHub kripto para platformu bundan yaklaşık 1 hafta önce ciddi bir saldırıya maruz kalmış ve 10 milyon dolarlık XRP platformdan çalınmıştı.

Borsa yetkilileri o tarihlerde yaptıkları açıklamalarda incelemenin devam ettiğini ve hackerları bulmak için ciddi bir çalışma başlattıklarını açıklasa da, hackerlar ellerindeki XRP’leri farklı borsalara aktarmaya başladı. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Görünüşe göre hackerlar 16 Haziran gecesi harekete geçtiler ve ellerindeki XRP’leri parça parça başka borsalara ve cüzdanlara aktarmaya başladılar.

Bitfinex, OKEx ve Binance Hackerların Tercihi Oldu

Hackerların neredeyse her gün ufak miktarlarda XRP göndermesi de dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor. Whale Alert’ın belirlediğine göre hackerların XRP aktardığı borsalar arasında 16 Haziran tarihinde 400 XRP ile Bitfinex, yine aynı gün içerisinde 100 XRP ile Bitfinex ve daha sonra 3.000 XRP ile OKEx gibi kripto para borsaları yer almakta.

Çalınan fonların Binance kripto para borsasına aktarılması sonrası Changpeng Zhao da konu hakkında açıklama yaptı ve fonları hemen kontrol edeceğini ifade etti. Ancak diğer büyük kripto para borsalarından konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi ve GateHub’dan çalınan kripto para birimleri kolaylıkla diğer platformlardan başka kripto paralara veya itibari paraya dönüştürülebilmekte.

Kripto para borsaları bazı zamanlarda böyle çalınan fonlara karşı birlik olup hackerların hesaplarını dondursa da, bu durum küçük çaplı bir kitleden merkeziyetsizliğe zarar verdiği gerekçesiyle eleştiri alabilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar