X


GameStop Hisselerinin Yükselişi Bitcoin (BTC) İçin Ne Anlama Geliyor?

Hisselerin yükselişi BTC için pozitife işaret.
18:16
27 Ocak 2021

GameStop hisseleri, bir grup Reddit kullanıcısı tarafından savunulduktan sonra, kısmen Wall Street’e karşı artan bir kızgınlıkla körüklendirmesinin ardından dramatik bir şekilde yükseldi.

GameStop Hisseleri ve Bitcoin

2020’yi yaklaşık 18 dolardan kapattıktan sonra GameStop’un hisseleri dün 147.98 dolardan kapandı. Bu artış, hisse senetlerinin bir gecede  50 daha yükselmesine neden oldu. Reddit kullanıcıları ise GameStop hisselerinin yükselmesinden duydukları mutluluğu dile getirdi ve Wall Street fonlarının düşmüş olması da bu mutluluğu katlamış gibi görünüyor.

Bunların yanında Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci’ye göre, bu tür şeyler Bitcoin için iyiye işaret. Scaramucci Bloomberg’e verdiği demeçte, “GameStop’daki aktivite, Bitcoin’in işe yarayacağına dair daha fazla kavram kanıtıdır. Bu merkezi olmayan kalabalığı nasıl yeneceksiniz? Bu benim için merkezsiz finans hakkında daha fazla onay geldiğine dair bir işaret.” sözlerini kullandı.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 42.000 doları kırdı. Ancak o zamandan beri Bitcoin fiyatı ciddi bir düşüş grafiği çizdi ve 31.000 dolara kadar geriledi. Yine de bu fiyat düşüşü, Skybridge Capital’in arkasındaki kıdemli isimleri caydırmadı.

Skybridge Capital, bu ayın başlarında Skybridge Bitcoin Fund’ı başlattı ve böylece Bitcoin endüstrisine girdi. Skybridge COO’su Brett Messing, Decrypt ile yaptığı görüşmede, fonun varlığının ilk birkaç haftasında yaklaşık 370 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Messing konuyla ilgili olarak, “Bu konuda çok tutkuluyuz, insanlara Bitcoin’i tanıtarak onlara bir iyilik yaptığımızı düşünüyoruz ve başarılı bir şekilde para kazanıyoruz” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar