reklamı kapat

Fransa Maliye Bakanı Kripto Paralara Dair Fikrini Değiştirdi

25 Mart 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Arjantin’de düzenlenen G20 zirvesi kripto paralar açısından umut verici geçti. Birçok lider kripto paralar hakkında olumlu görüş bildirdi. Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire geçtiğimiz gün verdiği röportajda Fransa’nın kripto paralara  ve finansal teknolojilere yaklaşımının olumlu olması gerektiğini ifade etti.

Fransa şu anda finansal teknolojide dünyada lider konumda bulunuyor. Fransa’nın Crowdfunding konusunda ve Blokchain teknolojisinde önemli araştırmaları bulunuyor. Le Maire Fransa’nın finansal teknolojilerin gelişimini sürdürmesi gerektiğini savunuyor. Le Maire Twitter’dan şöyle bir paylaşımda bulundu:

‘Blockchain devrimini kaçırmak istemiyoruz, kripto para gelişmelerini yakından takip etmemiz gerekiyor.’

Daha önce Fransa maliye bakanı kripto paralar hakkında olumsuz görüşler bildirmişti, fikrini değiştirmiş görünüyor.  Arjantin maliye bakanına yazdığı yazıda kripto paralar ile ilgili endişelerini belirtti ve kripto paraların global ekonomi için tehdit oluşturduğunu ifade etti. Bu görüşleri muhtemelen Bank of England’ın yöneticisi Mark Carney’in kripto paralar hakkında olumlu açıklama yapmasından sonra değişti.

Blokchain Devrimi

Le Maire Bitcoin’in sadece Blokchain devriminin habercisi olduğunu söylüyor. Aynı zamanda ICO’lara da sıcak baktığını bildiren bakan,  ICO’ları düzenlemek için eski Bank of France yöneticisi Jean-Pierre Landau’ya talimat verdi. Le Maire’ya göre Blokchain devrimi bankacılık ve sigortacılık sektörlerini derinden etkileyebilir. Bakan sadece izleyiciler değil, bu devrimde rol oynayanlar olmak istediğini sözlerine ekledi.

Le Maire Arjantinli bakana yazdığı yazının tam aksine ifadeler kullansa da tedbirli açıklamalar da yaptı ve Aralık 2017’den bu yana yarı yarıya düşen Bitcoin fiyatına dikkat çekti.

Fransa’da finansal teknoloji alanında gelişimlerin önünü açmak amacıyla ICO’lar için onay programı geliştirilmesi konuşuluyor. Le Maire konu hakkında şöyle konuştu:

‘’Fransa şirketler için ICO düzenlemeleri yapan ilk büyük finansal merkez olmak istiyor. Hazırlayacağımız yasa tasarısı sayesinde şirketlerin potansiyel yatırımcılarına ICO düzenlerken ciddi olduklarını gösterme fırsatı sunacağız.’’

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.