Formula 1 ve Kripto Paralarda Yeni Dönem! Red Bull Racing İle Sui Network Ortaklık Açıkladı!

Özet

  • Sui Network, Oracle Red Bull Racing ile blockchain ortaklığı kurdu.

  • Formula 1'in büyük kitleye sahip olması, Sui Network için fırsat olabilir.

  • Sui Network ve Red Bull Racing, üretken insan etkileşimlerini teşvik etmeyi hedefliyor.
19:15
1 Haziran 2023

Layer-1 blockchain protokolü Sui Network, en popüler Formula 1 yarış takımlarından biri olan Oracle Red Bull Racing ile bir ortaklık imzaladığını duyurdu. Duyurunun şartlarına göre Sui Network, blok zinciri ortağı olarak, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarının keyif alabileceği sürükleyici dijital deneyimler geliştirmek için ekiple birlikte çalıştığını açıkladı.

Blockchain Ve Spor Dünyası

Blockchain teknolojisi ile spor dünyasının birleşmesi birkaç yıl öncesine dayanıyor. Oracle Red Bull Racing, Web3.0 girişimlerine çok güçlü bir yakınlığı olan özellikle önde gelen bir F1 tarafı olmuştu. Yakın geçmişte, Singapur merkezli kripto borsası Bybit’i ana sponsorlarından biri olarak seçti.

Formula 1, dünya çapında izleyici toplayan büyük bir spor etkinliği olduğundan, Sui Blockchain, protokolün küresel bir kitleye büyük ölçüde tanıtılmasıyla büyük bir yararlanıcı olarak duracak. Ortaklık şüphesiz protokole hedeflenen faydaları sağlayacak olsa da, Web3.0 dünyasında bir yer edinmeye çalıştığı için Oracle Red Bull Racing için de avantaj sağlayacak.

Blok zinciri teknolojisinin kalıcı hale gelmesiyle birlikte, bu yeni teknolojinin benimsenmesi F1 tarafına emsalleri karşısında rekabet avantajı sağlayabilir. Sui Network ile uyum, protokolün günümüzün en işlevsel ve ölçeklenebilir protokollerinden biri olarak etiketlendiğini görerek ön saflara geçmesine yardımcı olabilir.

Sui Network ve Red Bull Linking’in Hizalanması

Sui Network ve Oracle Red Bull arasındaki anlaşma, Sui Vakfı Genel Müdürü Dr. Greg Siourounis tarafından detaylandırıldığı üzere, blockchain’de yer alan yeni teknoloji ve inovasyonun üretken insan etkileşimlerini teşvik etmek için nasıl kullanılabileceğini gösterecek olan çok yıllı bir ortaklık olarak var olacak.

Sui Network, kripto ekosistemini sarsan ölçeklenebilirlik sorununa kalıcı bir son vermek amacıyla kısa bir süre önce başlatıldı. Protokol, büyük ölçüde Meta Mezunlarından oluşan bir teknoloji ekibi olan Mysten Labs tarafından hayata geçirildi. Gün ışığını asla göremeyen Libra/Diem projesinin tasarımından gelen geniş deneyimlerle ekip, Sui’yi başlatmak ve Diem ile ilgili bir vizyonu güçlendirmek için el ele verdi. Red Bull Racing ekibinin protokole sağlayacağı görünürlük, kariyer gelişimi için büyük bir şans olabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar