Fırsat! Yatırımcılar Ethereum’un The Merge’si Sayesinde Para Kazanacak!

Kripto para piyasalarının merakla beklediği Ethereum'un The Merge güncellemesine sayılı günler kaldı. Yatırımcılar, The Merge sayesinde para kazanma fırsatına sahipler. İşte detaylar.
14:35
5 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Neredeyse her kripto para yatırımcısı ve trader’ı, ağı baştan aşağıya değiştirmek (Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçiş) için tasarlanan Ethereum‘un The Merge güncellemesini duymuştur. Ancak oldukça fazla sayıdaki kripto para yatırımcısı ve trader’ı kripto para endüstrisindeki en büyük olaylardan biri olacak olan The Merge’den para kazanma fırsatını kaçırıyor olabilir. Kripto veri platformu CoinGecko‘nun kurucu ortağu Bobby Ong, The Merge güncellemesinin faydalarını kişisel Twitter hesabından özetledi.

Ethereum PoW Coin AirDrop’u

Kripto veri platformu CoinGecko’nun kurucu ortağu Bobby Ong, kişisel Twitter hesabından attığı birden fazla tweet ile kripto para yatırımcılarının ve trader’larının The Merge’den nasıl faydalanabileceklerini özetledi.

Ong, elinde ETH bulunan yatırımcıların potansiyel Ethereum PoW coin‘i AirDrop’undan faydalanabileceklerini hatırlatarak, fonlarını merkezi kripto para borsalarında veya donanım cüzdanlarında tutulmasını tavsiye etti. CoinGecko’nun kurucu ortağının tavsiyesini uygulayarak merkezi kripto para borsalarına taşıyan yatırımcılar, AirDrop’un ardından tam kontrolü ele almak için fonlarını bir donanım cüzdanına taşıyabilirler.

Potansiyel hard fork’un gerçekleşmesiyle tutabileceğiniz, satabileceğiniz, transfer edebileceğiniz veya onlarla istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz tamamen ücretsiz PoW coin’leriniz olacak. Elbette kullanacağınız kripto para borsasının potansiyel Ethereum hard fork‘unu destekleyip desteklemeyeceğinin takipçisi olmanız gerekiyor.

Optimism, Arbitrum ve diğer alternatif Ethereum Layer‘larının kullanılmasından herhangi bir yanlış bir şey olmasa da, fonlarınızı bu ağlar üzerinde tutacak olursanız herhangi bir ETH PoW coin’i AirDrop’undan faydalanamayacaksınız demektir. The Merge güncellemesine gerçekleşene kadar ETH’lerinizi herhangi bir donanım cüzdanına veya PoW hard fork’unu destekleyen bir merkezi kripto para borsasına taşımanız bu bakımdan önemli. Hard fork’un ardından AirDrop ile PoW coin’lerinizi alabilir ve kripto para borsasından çekebilirsiniz.

DeFi Platformları

Öte yandan teminat için ETH sunan Aave veya Compound gibi DeFi platformlarının hacminde şimdiden büyük bir artış söz konusu. Bu duruma dikkat çeken Ong, yatırımcıların AirDrop‘daki kazanımlarını en üst seviyeye çıkarmanın yollarını aramak için hareket ederek, fonlarının bir kısmını teminat gösterip ucuz ETH aldıklarını hatırlattı.

Buradaki asıl amaç, teknik olarak olabildiğince çok PoW coin‘i kazanmak. Bu bakımdan bazı DeFi platformlarını kullanarak geçici de olsa Ethereum’a yatırım yapabilirsiniz.

Şu an için Ethereum ağının merakla beklenen The Merge güncellemesine 10 günden az bir süre kaldı. Güncellemenin 13 Eylül ila 16 Eylül arasında bir tarihte gerçekleşmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar