reklamı kapat

Finansal Regülatör Uyardı: 2 Kripto Para Borsasına Dikkat!

Malta'daki kripto para borsalarına karşı uyarı!
17:00
29 Mart 2020

Malta’nın finansal regülatörü Malta Finansal Hizmetler Otoritesi ülke içerisinde hizmet veriyor olmasına rağmen bunu yapmak için lisans veya izin almayan iki kripto para borsasına karşı sert bir şekilde uyarılarda bulundu.

İki Kripto Para Borsasına Dikkat

MFSA, hem Crypto Foxtrades hem de COINMALEX.O isimli kripto para borsalarının ilk uyarılarını aldığını belirtti. Crypto Foxtrades platformunun “küresel çapta 500.000’den fazla müşterisi bulunan ve regüle edilen lisanslı bir kripto para borsası” olduğunu iddia ettiği belirtiliyor.

Borsa direkt olarak MFSA tarafından lisans aldığını belirtse de regülatör konu hakkında yayınladığı basın bildirisinde böyle bir lisansın veya başvurunun bile olmadığını vurguladı. MFSA yaptığı basın bildirisinde Crypto Foxtrades’in Malta içerisinde hizmet veren bir kripto para borsası olup olmadığının bile kesin olmadığını ve bu kripto para borsasına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

COINMALEX isimli kripto para borsası hakkında yapılan duyuruda ise borsanın “en yüksek güvene sahip kurumlar tarafından onaylandığı” ibaresinin bulunduğu ancak böyle bir şeyin mevcut olmadığına dikkat çekiliyor. COINMALEX kripto para borsasının çok yüksek risk içeren bir yatırım şemasına dahil olduğunu belirten Malta’nın finansal regülatörü, halkın bu gibi durumlar ve şüpheli platformlar karşısında kendilerinden yardım alabileceğini açıkladı.

Malta aslında bir zamanlar kripto para borsalarının cenneti olarak bilinirken son zamanlarda baskıyı ve regülasyonları arttırdı. Malta’dan kaçan kripto para borsalarının sayısı da bu sebeple arttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun