reklamı kapat

Ethereum’un DApp’leri Telegram Blockchain’inde de Çalışacak!

Ethereum (ETH) tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar Telegram ile uyumlu olacak.
12:00
1 Eylül 2019

Kripto para birimleri uzunca bir süreden beri finans dünyasında yer alsalar da özellikle bu yıl dünyanın önde gelen devlerinin ilgisini çekmeyi başardı. Sosyal medya devi Facebook‘un yanı sıra ABD merkezli dünyanın en büyük bankacılık kurumlarından JP Morgan ve varlık yönetim firması Fidelity de kripto para sektörüne 2019 yılında giriş yapan küresel isimlerden oldu.

Söz konusu devlerden önce kripto para sektörüne 1.7 milyar dolarlık bir ICO ile giriş yapan Telegram ise sonunda çok beklenen blockchain ağı Telegram Open Network‘ü ve kendi kripto para birimi GRAM’ı kullanıcılarla buluşturamaya hazır. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Telegram’ın blockchain ağı TON 1 Eylül tarihinde ilk testlere başlayacak. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Ünlü mesajlaşma uygulaması bunun yanı sıra blockchain ağının halka açık bir şekilde kullanımının ise 2019 yılının Ekim ayına kadar yapılmasını planlamakta. Şirket eğer bu tarihe kadar TON’u hayata geçiremezse ICO ile projeye yatırılan para yatırımcılara geri ödenmek zorunda kalacak.

Ethereum ve Telegram İş Birliği

TON’un CEO’su ve yönetici ortağı Alexander Filatov konu hakkında bir haber kanalına yaptığı açıklamada aynı olaya vurgu yaptı ve Pazar günü çok beklenen kodların açıklanacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Telegram’ın blockchain ağı Ethereum ile de uyumlu olacak. TON Labs yakın zamanda bu proje için geliştirme araçları oluşturmaya başlamıştı ve Ethereum’un Solidity’si aracılığıyla birçok ETH tabanlı merkeziyetsiz uygulama TON üzerinde de kullanılabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.