X

Ethereum’un Artan Ağ Aktivitesi ve ETH’nin Yüksek Fiyat Performansı!

Ethereum'un ağ aktivitesi, kısa bir süre içerisinde %48'lik bir büyüme gösterdi.
18:08
12 Kasım 2021

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, son aylarda sergilediği yüksek fiyat performansıyla beraber ciddi değer artışları kaydetti.

Ethereum’un Yüksek Fiyat Performansı

Bir dizi başarılı güncelleme ile birlikte getirilen yeni ETH yakım mekanizması, piyasa değeri en büyük ikinci kripto varlık olan Ethereum’un arzını önemli ölçüde azalttı. Ethereum, arzının azalmasıyla da deflasyonist bir yapı kazanarak son zamanlarda yüksek değer artışları kaydetti. Ekim ayı başlarında 4.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören ETH, ay başından bu yana kaydettiği değer artışlarıyla 4.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Artan Ağ Aktivitesi

Elde edilen verilere göre Ethereum‘un ağ aktivitesi, kısa bir süre içerisinde %48’lik bir büyüme kaydetti. Ethereum, işlem hızı ve ölçeklenebilirlik hususlarında yaşadığı birtakım problemleri çözebilmek adına bir dizi başarılı güncelleme planlayarak ağdaki işlem hızı ve ölçeklenebilirlik gibi konularda yaşadığı problemleri çözmeyi amaçladı. Şu ana kadar da Ethereum blok zinciri, ağda birçok başarılı güncelleme kaydetti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum’un ağ etkinliğindeki son düşüşü, Ekim ayının sonunda görüldü. Ethereum, bu düşüşün hemen ardından %6’lık bir düzeltme hareketi gerçekleştirdi. Düzeltme hareketinin ardından ETH, kısa bir satış baskısıyla karşılaştıktan bir süre sonra yukar yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı ve %9’luk bir değer artışı kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar