Ethereum’u Unutun! Analist Değerini 3’e Katlayacak Altcoin’i Açıkladı!

Kripto para piyasası yerinde sayarken, önde gelen bir analist DeFi tabanlı bir altcoin'in uzun vadede inanılmaz seviyelere ulaşacağını iddia ediyor. 
14:15
9 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası yerinde sayarken, önde gelen bir analist DeFi tabanlı bir altcoin’in uzun vadede inanılmaz seviyelere ulaşacağını iddia ediyor.

Aave (AAVE), 300 Dolara Ulaşacak!

Popüler bir analist, kullanıcıların kripto para ile borç vermesini ve almasını sağlayan Aave ekosisteminin yerel tokeni olan AAVE’nin fiyat hareketine dair uzun vadeli tahminini paylaştı. Analiste göre, AAVE  2023’ün ikinci çeyreğine kadar 300 dolara yükselebilir. Piyasada ‘Altcoin Sherpa’ olarak bilinen analist, 182.700 Twitter takipçisine, AAVE’nin ayı piyasasında dipten alım fırsatı sunduğunu iddia etti. AAVE, an itibariyle 91.25 dolardan işlem görüyor. Stratejiste göre, geçmiş veriler ve zirve incelendiğinde AAVE eninde sonunda bu seviyeye ulaşacak. AAVE, şu anda önemli bir birikim aşamasında ve son zamanlarda satış baskısı da yaşamıyor. Ekosistemdeki kilitli toplam değer (TVL) ise artmaya devam ediyor. Sherpa, AAVE’nin DeFi sektöründe umut vaat eden projelerden biri olduğunu vurguladı. Konsolidasyon dönemininin bir süre daha devam edeceğine dikkat çeken analist, altcoin’in iyi bir yatırım seçeneği olduğunu belirtti.

Analistin listesindeki diğer altcoin Compound (COMP). Stratejiste göre, merkeziyetsiz borç verme platformu Compound da uzun vadede yatırımcıların yüzünü güldürebilir. COMP, son 24 saatte %1 arttı ve an itibariyle 48.50 dolardan işlem görüyor. Çoğu DeFi tabanlı tokeni 2021’den beri çökmüş olsa da, bazı projeler hala inanılmaz fırsatlar sunuyor. COMP‘un ayı piyasındaki performansını ve teknik verileri inceleyen analist, COMP’un sağlam temelleri ile uzun vadede yeni zirvelere ulaşacağını öne sürüyor. Trader, kripto para sektöründeki belirsizlikleri gerekçe göstererek, NFT tabanlı Axie Infinity (AXS) konusunda temkinli olduğunu söyledi. AXS,  son 24 saatte %3 artış ile an itibariyle 13.77 dolardan işlem görüyor. Bir süredir AXS grafiği incelediğini belirten analist, uzun vadede altcoin’in performansı konusunda iyimser olamayacağını ifade etti.

Ethereum, Büyük Rol Oynayacak!

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, geçtiğimiz günlerde Ethereum‘a (ETH) dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Stratejiste göre, Ethereum piyasayı yönlendirme konusunda Bitcoin’den (BTC) lider rolünü alıp fiyat hareketleriyle diğer altcoin’leri etkilemeye başlayabilir. Analist, kripto para piyasasının performansının büyük ölçüde Ethereum’un 2.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkıp çıkamayacağına bağlı olacağına inanıyor. ETH, an itibariyle 1.692 dolardan işlem görüyor. McGlone, 1000 dolarlık desteğin hala kritik önem teşkil ettiğini ve ayı piyasasında tüm senaryolara hazır olmamız gerektiğini vurguluyor.

Ethereum, merakla beklenen Merge güncellemesinden önce bu yıl Bitcoin’e karşı en yüksek seviyesine ulaştı. McGlone, ETH’nin bu süreçte bazı engellerle karşılaşmasını beklerken, hala finans dünyasında devrim yaratma yolunda olduğundan emin. Bitcoin’in en büyük destekçilerinden olan Bloomberg analisti, yakın zamanda Bitcoin’in şu anda 100 haftalık hareketli ortalamasında işlem gördüğünü ve dipten alım fırsatı verdiğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar