reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 09/09/2020

Ethereum'un düşüş trendi bitti mi?
16:00
9 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum yaşadığı sert düşüşün yaralarını sarmaya başladı. ETH/USD işlem çifti Eylül ayının başlarında görülen düşüş trendi nedeniyle 320 doların altına kadar inerek yaklaşık olarak %30’luk bir gerileme kaydetti. Buna rağmen ETH’nin yeniden 350 dolar seviyesine yaklaşması, yatırımcıların umutlarını arttırmakta.

Ethereum Alınır Mı?

Ethereum fiyatı geçtiğimiz ay içerisinde 490 dolara kadar çıkarak yıllık rekorunu kırdı ve aslında bu düşüşün ilk tökezlemede yaşanacağı tahmin ediliyordu. Ancak birçok kişi Bitcoin’in yaklaşık olarak 2.000 dolar, ETH’nin ise 150 dolar düşüş yaşayacağını tahmin edemedi.

Şimdiki verilere bakıldığında ise ETH fiyatının yükselişinin 350 dolar ile 380 dolar noktalarındaki dirençlerden geçtiği görülüyor. Özellikle 350 dolardaki psikolojik direnç noktasının kırılması fiyatı hızlı bir şekilde 410 dolara kadar çıkartabilir. Buna ek olarak 6 Eylül tarihinde test edilen 320 dolar dip seviyesinin altına inilmesi bu sefer fiyatın 300 doların altını görmesine neden olacaktır.

Ethereum Yorumları

300 dolar altında en büyük destek 250 dolar olarak biliniyor ve 250 doların altına inilmesi ise ETH için yılın en düşük seviyelerine inişin kapılarını aralayabilir. ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 350 doları zorlayacak bir harekete kalkışmak üzere ve yakında trend tersine dönebilir.

RSI ve MACD indikatörleri olumsuz bölgeden nötr bölgeye geldi ve bunlar da yakında yaşanabilecek bir düşüşe işaret etmekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.