X

BitTorrent Coin Nasıl Satın Alınır?

Justin Sun'ın ünlü projesi BitTorrent Coin nedir?
23:55
9 Eylül 2020

BitTorrent Coin, merkeziyetsiz dosya paylaşım platformunu token’leştirmeyi hedefleyen bir sistemin kripto para birimidir. BitTorrent Coin 2019 yılında piyasaya sürülse de BitTorrent projesinin bundan yıllar önce hayata geçirildiği ve dünya çapında milyonlara yakın kullanıcısı olduğu biliniyor.

BitTorrent daha sonra Tron (TRX) projesinin kurucusu ve Tron Foundation CEO’su Justin Sun tarafından satın alındı. Bu da Justin Sun’ın BitTorrent (BTT) isimli bir kripto parayı piyasaya sürmesini sağladı. BitTorrent token fiyatı özellikle Binance cephesinden gelen haberler ile ciddi bir yükseliş elde etti.

Peki BitTorrent coin geleceği hakkında neler söylenebilir ve BitTorrent coin haberleri özellikle son dönemde olumlu mu?

BitTorrent Coin Nedir?

Tron blockchain ağı tabanlı BitTorrent (BTT), TRC-10 hizmet token’ı olarak ifade edilebilir. Kullanıcılar BitTorrent kullanırken daha hızlı indirme veya bunun gibi ek özellikler için BitTorrkent token kullanabilmekte. Tron kurucusu Justin Sun da bu sistemi geliştirerek tamamen merkeziyetsiz ve dünya çapında bir internet ortamı kurmayı hedefliyor.

BitTorrent Coin Yorumlar

BitTorrent Coin haberlerine bakıldığında bunların çoğunlukla ekosistem ve Binance ağırlıklı olduğu görülüyor. BTT Token piyasaya Binance Launchpad aracılığıyla sürüldü. Bu da “BTT Token nasıl alınır?” sorusunun cevabının ta ilk günden beri Binance olduğunu gösteriyor.

BitTorrent ekosisteminde şimdiden BitTorrent Speed, BitTorrent File System, TronTV ve ekosisteme yeni katılan blockchain tabanlı canlı yayın uygulaması DLive yer alıyor. BitTorrent coin geleceği de bütün bunlara bakarak oldukça parlak gözüküyor.

BitTorrent coin grafik verilerine ve BitTorrent token fiyatına bakıldığında bunun 0,000346 dolarlık birim fiyata sahip olduğu ve son 24 saat içerisinde %1,25 arttığı görülüyor. BitTorrent coin grafik verisine bakıldığında bunun 0,001753 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdığı da görülmekte.

Peki rekor kırmasına rağmen bir hayli geriye düşen BitTorrent coin nereden alınır?

BitTorrent Coin Nereden Alınır?

BitTorrent, Launchpad aracılığıyla piyasaya sürülmesini sağlayan Binance üzerinden alınabilir. Binance sadece rekor seviyede likidite değil aynı zamanda çok fazla işlem çifti ve güvenlik seçeneği de sunuyor.

Binance üzerinden BTT satın almak için USDT işlem çiftini kullanabilirsiniz:

  • BTT satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna BTT yazın ve altta açılan BTT/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “BTT AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek BTT alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar