reklamı kapat

Ethereum İçin Kırılma Noktası Açıklandı!

Ethereum fiyatının en zayıf noktası belli oldu!
18:11
30 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 490 dolara kadar çıktıktan sonra bu yılı noktalamış gibi gözüküyor. 490 dolar seviyesinden sonra sert bir düşüş trendine giren ve 300 dolara kadar gerileyen ETH ara ara yükseliş odaklı hareketler sergilese de bunun orta vadede düşüş yaşayacağı tahmin ediliyor.

Analistler özellikle 340 dolar ile 360 dolar arasında tutunmaya çalışan ETH’nin bunu başaramamasının genel bir düşüş işareti olduğunu vurgulamakta. Peki Ethereum fiyatının daha yukarılarda tutunma çabası tam olarak hangi seviyenin altına inildikten sonra zayıflayabilir?

Ethereum İçin Tehlikeli Seviye: 300 Dolar Altı

Birçok kripto para analisti Ethereum’un en zayıf noktasının 300 dolar altında olduğunu vurgulamakta ve bunun altına inilmesi ile beraber sert bir düşüşün başlayacağını ifade etmekte. 300 dolar tarihsel olarak Ethereum için önemli bir destek noktası olmuştu ve bunun altına inilmesi gerçekten de yatırımcıların satış baskısını arttırmalarına yol açabilir.

Kripto para analisti Farmer Status, Ethereum fiyatı içi 275 dolar ve 300 dolar seviyelerinin arasının en az direnç olan bölge olduğunu vurguladı ve buraya düşüş gerçekleşirse fiyatın çok daha aşağılara inebileceğini ifade etti.

Gerçekten de ETH fiyatı için 300 dolar hattının kaybedilmesi bu yılın bütün kazançlarının uçup gitmesine yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.