Ethereum (ETH), The Merge Öncesi Bitcoin Karşısında Yükseldikçe Yükseliyor!

En büyük altcoin Ethereum (ETH), The Merge güncellemesinden önce güç göstererek Bitcoin karşısındaki yükselişini devam ettiriyor.
13:35
9 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) çoğu kripto paranın Ağustos ve Eylül aylarında kademeli olarak değer kaybetmesine rağmen yıl içerisindeki dip seviyeden yüzde 70’den fazla yükselerek beklentileri aştı. Ethereum’un özellikle Bitcoin karşısında yükselişi yakından takip ediliyor.

ETH/BTC İşlem Çiftinin Yükselişi

Kısa vadede Ethereum’un ABD doları karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine, bir bütün olarak kripto para piyasalarının toparlanma modunu açana kadar ulaşması beklenmiyor. Ancak Vitalik Buterin’in kripto parası, ETH/BTC işlem çiftinde kısa vadeli zirve noktasını geçmeye oldukça yakın bir noktada. ETH/BTC işlem çiftinde tüm zamanların en yüksek seviyesi 12 Haziran 2017 tarihinde 0.156357 BTC ile kaydedildi. İşlem çiftinde en yakın tepe seviye ise 0.088363 BTC’de.

ETH/BTC işlem çifti yazım sırasında 0.082 BTC seviyesinde işlem görüyor ve Bitcoin’in güçlenmesinin ardından değerinin yaklaşık yüzde 2,3’ünü kaybetti. Ethereum’un Bitcoin karşısındaki böylesine hızlı değer artışı, piyasaların dikkatini en büyük altcoin’e çeken ve yatırımcıları ekosisteme ek para girişleri yapmaya teşvik eden The Merge güncellemesiyle ilişkilendiriliyor. En büyük kripto para, yatırımcıların mevcut piyasa koşullarında fonlarını ona göndermelerini sağlayacak herhangi bir değer sunmadığından dolayı Bitcoin’in piyasalar üzerindeki hakimiyeti, ETH’nin BTC karşısındaki rallinin temeli olarak hareket ediyor.

Ethereum için Sırada Ne Var?

Ether‘in Bitcoin karşısında gösterdiği başarıya rağmen ABD doları çiftinde üstüne koyması gereken çok şey var. The Merge güncellemesinin gerçekleşeceği 13-15 Eylül 2022 tarihlerine yaklaşıldıkça, piyasalardaki en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un değeri oldukça önemli bir psikolojik direnç seviyesi olan bin 700 doların üzerine çıkarak yükselişini devam ettirmek istiyor gibi görünüyor. ETH, yazım sırasında hemen bin 700 doların üzerine fiyatlanıyor.

ETH, ayrıca son üç ayda ikinci kez 50 günlük hareketli ortalamasını kırıp geçmiş olsa da 2 bin dolardaki güçlü direnç seviyesine ulaşmasından önce birden fazla direnç ile karşı karşıya kalması söz konusu. Bu durum merakla beklenen The Merge’nin gerçekleşmesinden hemen önce veya gerçekleşmesinden sonra büyük olasılıkla ortaya çıkacak olan satış baskısıyla kripto varlığın yükselişinin önünü tıkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar