X


Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi ve Yorumları

Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Cardano (ADA) fiyat analizi ve yorumları
09:25
30 Eylül 2021

Kripto para birimleri bugün sabahın erken saatlerinde yönünü yeniden yukarıya çevirdi ve artış başlattı. Lider kripto para birimi 43.500 dolara kadar yükselmesiyle birlikte altcoin’lerde de yukarı yönlü bir artış başladı. İşte Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Cardano’da (ADA) son durum.

Ethereum (ETH)

Lider kripto para biriminin yeniden yön değiştirmesi en büyük altcoin olan Ethereum’u da etkiledi. Öyle ki geçtiğimiz gün başlayan düşüşle 3.000 doların altına gerileyen Ethereum akşam saatlerinde 2.780 dolar bandına kadar düştü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak bugün erken saatlerde başlayan artış trendi ile birlikte Ethereum yeniden yükselişe geçti ve 3.000 doların üzerine yükseldi. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %5’lik bir artış yakalayan Ethereum 3.033 dolar bandında hareket etmeye devam ediyor.

Öte yandan analistler, popüler kripto para birimi ETH‘de 3.150 doların üzerinde bir kırılmanın fiyatı daha da yükseklere çekeceğini düşünüyorlar.

SOL, AVAX ve ADA

Son dönemde yakaladığı yükseliş ivmesini bir süredir kaybeden popüler altcoin Solana (SOL), tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından büyük bir değer kaybı yaşadı.

SOL’daki yüksek volatilite devam ederken Solana fiyatı 120 dolar ile 150 dolar arasında sıkışmış görünüyor. Öyle ki Solana geçtiğimiz gün 140 dolardan işlem görürken, gün içerisinde 130 dolar seviyesine kadar geriledi.

İçeriğin hazırlandığı sırada ise CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.07’lik düşüşle 139 dolar seviyesinde alım satım işlemi görüyor.

Öte yandan piyasa değeri bakımından 11. sırada yer alan Avalanche (AVAX), gün içerisinde 62 dolar seviyesinden 68 dolar seviyesine ulaşırken son 24 saatte %2.5’lik bir artış kaydetti.

Son dönemin en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alan Avalanche (AVAX), şu anda 66 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Cardano’ya (ADA) baktığımızda geçtiğimiz gün 2.14 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ederken gün içerisinde 2 dolar bandına kadar bir gerileme yaşadığı görülüyor. Ancak günün erken saatlerinde başlayan artışla birlikte piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi son 24 saatte %0.51’lik bir artışla 2.10 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar