reklamı kapat

Eski Wall Street Yöneticisi: Kripto Para Kışının Bittiğine Dair Kanıt Yok!

Tone Vays, Bitcoin (BTC) için ayı piyasasının bitmediğini dile getirdi.
08:00
12 Haziran 2019

10 Haziran tarihinde Cointelegraph ile yapılan röportaja göre, eski Wall Street yöneticisi ve şu an aktif olarak blockchain araştırmacısı olarak çalışan Tone Vays, birçok kişinin iddia ettiğinin aksine kripto para kışının henüz bitmediğini ve buna dair bir kanıt olmadığını dile getirdi.

ABD’nin bankacılık devi JP Morgan bünyesinde eski bir finansal analist olarak çalışan tecrübeli isim, kripto para piyasasında yakın zamanda görülen ralliye hiç inanmadığını ve ”sektöre dıştan çok fazla para” geldiğini gözlemleyemediğini ifade etti.

Blockchain araştırmacısı daha sonra ayı piyasasının bitiminde aniden yükselişe geçen piyasanın aslında yine piyasa içerisindeki para tarafından desteklendiğini ve buna rağmen elindeki kripto paraları satmak yerine bunları biriktirme taraftarı olan kişilerin bunu desteklediğine dair bile kanıt olmadığını vurguladı. Vays’a göre iç sermaye ”yine korkarsa”, kripto para fiyatları aynı yükseldikleri gibi düşebilirler.

Herkes Biraz Bitcoin’e Sahip Olmalı

Daha sonra üzülmektense tedbirli olmayı tercih ettiğini belirten Vays, bütün bunlara rağmen herkesin ”biraz Bitcoin” sahibi olması gerektiğini ifade etti. Vays röportajın devamında Mart ayında Twitter üzerinden öne sürdüğü Bitcoin (BTC) hakkındaki 250.000 dolarlık iddiası hakkında da konuştu.

Vays’ın tahminine göre Bitcoin ilerleyen yıllarda birim fiyat olarak 2.000 dolar altına düşecek. Vays şu an için BTC’nin 2.000 dolar altına inmediğini ancak bunun hala mümkün olduğunu ifade etti. Vays bundan aylar önce de yaptığı bir BTC yorumu ile gündeme gelmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun